ALKOHOL si vybral svou daň

Sdílej článek:

Kdysi jim národ ležel u nohou. Pro mnohé fanoušky českého filmového plátna byli a jsou stále vzorem.

Jenže i české herecké ikony mají svou druhou tvář. Některým z nich nohy podrazila vášeň v nadměrné konzumaci alkoholu. V horším případě si časté pití vybralo tu nejhorší daň.

ROMAN SKAMENE (54)

Malý velký herec má s alkoholem potíže dlouhodobě. Proto s ním také přestal spolupracovat jeho dlouholetý kolega Luděk Sobota. Skamene tvrdí, že za pitím stojí jeho podnikatelský neúspěch - krach restaurace. Fotky, kdy se opilý potácí pražskými ulicemi, nejsou ničím neobvyklým.

OLDŘICH KAISER (53)

V opilosti urážel divadelní diváky, svlékal se na veřejnosti či skočil policistovi na záda s tvrzením, že je klíště. Kvůli jeho závislosti se s ním rozvedla manželka Naďa Konvalinková. Po léčení dostal roli ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále, k alkoholu se ale vrátil. V médiích se dokonce objevily snímky z jednoho ostravského podniku, kde zcela nahý dělal společnost prostitutkám.

EVA HOLUBOVÁ (49)

Excelovala ve snímku Skřítek, Knoflíkáři či Requiem pro panenku. Své endogenní deprese (přesmyknutí do černoty, útlum, vyčerpání, nechuť) ale často řešila alkoholem. Ten začal ničit její vztahy s nejbližšími a narušoval práci. Holubová se proto odhodlala podstoupit protialkoholní léčbu a za pomoci odborníků byla úspěšná. S depresivními stavy se sice potýká dodneška, ale dokáže jim lépe čelit a neřeší je alkoholem.

JIŘÍ WIMMER (+ 58)

Úžasný komik proslul účinkováním s Karlem Černochem v pořadu "Možná přijde i kouzelník". Nesnesitelné deprese se ale snažil tlumit častou konzumací alkoholu. Několik měsíců abstinoval, k pití se ale vždy vrátil. Několikrát se také pokusil o sebevraždu. Zemřel v Praze na Vítězném náměstí pod koly autobusu. V krvi měl 2,5 promile…

LENKA KOŘÍNKOVÁ (53)

Bývala půvabnou herečkou, kterou alkohol postupně poslal do zapomnění. Několikrát se kvůli jejímu stavu rušilo divadelní představení, ve kterém účinkovala. Přibližně před třemi lety si ustlala ve škarpě, když se vracela z jedné z hospod, a vzbudili ji až přivolaní policisté. Podle posledních informací Kořínková měla opustit republiku a odcestovat do Austrálie.

KLÁRA JERNEKOVÁ (+ 58)

Ztvárnila roli princezny Pampelišky ve stejnojmenném filmu, hrála manželku Miroslava Donutila v seriálu Hotel Herbich. Její život po úmrtí manžela připomínal smutný scénář. Trávila často celé dny v barech ve společnosti podivných štamgastů, kteří z ní tahali peníze. Časté pití mělo za následek, že herečka začala trpět halucinacemi, kdy ve svém bytě vídala mrtvou matku.

.

Sdílej článek:

Doporučené články