ČTVRTEK - Chrání ho anděl

Sdílej článek:

PRAHA - "Je velmi silný a statečný. Jeho vůle žít je obdivuhodná," řekla včera Šípu mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová.

Když chlapečka minulý čtvrtek přivezli, měl tělesnou teplotu pouhých 25 stupňů, na tělíčku zbytek placenty a krvácel. Dnes už je jasné, že boj o život vyhrál. Za pár dní prožije první Vánoce. "Skoro pořád spí, ale i ze sna se už usmívá," řekli včera Šípu v nemocnici.

Celá země teď pro něj hledá to nejvhodnější jméno. V nemocnici mu zatím neřekne nikdo jinak než Vendelín Čtvrtek. Čtvrtek proto, že ho našel bezdomovec v popelnici právě v tento den, a Vendelín proto, že tohle neobvyklé jméno napadlo sestřičku z nemocnice.

Kolem postýlky má rozvěšené dárky, které mu lidé posílají. "Přišlo jich ale mnohem, mnohem víc. Ne všechny ale mohou být z hygienických důvodů v chlapečkově blízkosti," vysvětlili nám včera v nemocnici.

Které dárky má Čtvrtek u sebe? Jak můžete miminku pomoci? Po kom by se měl Čtvrtek jmenovat - co navrhují čtenáři Šípu? Která jména v anketě vítězí a co znamenají?

Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších informací najdete v dnešním tištěném vydání deníku ŠÍP!

Čtvrtek dostal mnoho dárků.

Sdílej článek:

Doporučené články