IGELITOVÉ pytle a masové hroby

Sdílej článek:

PEKING - Vojáci začali házet oběti zemětřesení do masových hrobů. Tisíce mrtvol totiž ještě dva týdny po katastrofě zůstává nepohřbených a hrozí vypuknutí nákazy.

Hřbitovy jsou přeplněné a není ani v lidských silách zajistit důstojný pohřeb pro každého. Tisíce mrtvol už navíc není možné identifikovat. Čínská vláda proto rozhodla urychleně vyhloubit obrovské jámy. V nich teď končí oběti zemětřesení z 12. května.

Místo rakve černý igelitový pytel. Místo smutečního obřadu zasalutování vojáků. Z mrtvých těl se již šířil nesnesitelný zápach a rozšíření infekce by bylo otázkou času.

Zázraky se přesto stále dějí. Dokladem je příběh Siao Č'-chua (80). V troskách svého domu ve městě Mien-ču přežil jedenáct dnů. Stařec přežil jen díky tomu, že ho našla jeho žena a házela mu tam skulinou jídlo a pití.

(vc, int)

Po dvou týdnech: Země se znovu otřásla!

Necelé dva týdny po zničující katastrofě udeřilo včera na nešťastnou provincii S'-čchuan další zemětřesení. Tentokrát o síle 5,8 stupně Richterovy stupnice. Oběti na životech jsou zatím minimální, ale spadlo dalších 70 000 budov.

Otřesy udeřily ve stejné oblasti jako velké zemětřesení z 12. května, které mělo sílu 7,9 Richtera. Do neděle bylo bez střechy nad hlavou pět milionů lidí, situace se tak ještě dále zhorší.

(lr)

Sdílej článek:

Doporučené články