Mike uhryznuté ucho Tyson se chystá do Prahy

Sdílej článek:

Příjezd a šestitidenní návštěva boxerské legendy do Prahy se blíží. V úterý 19. října zavítá nejmladší mistr světa v těžké váze Mike Tyson do Prahy a čeká ho nabitý program, v rámci kterého navštíví děti na dětském oddělení fakultní nemocnice Motol, zúčastní se Galavečera na Žofíně, after party v klubu SaSaZu, předá mistrovský pás ISKA na akci Heroes Gate 2, povede trénink a stihne navštívit atraktivní místa v Praze i projížďku lodí po Vltavě.

Návštěvou Prahy odstartuje svoji evropskou tour, která se následně přesune do Asie. Celkem by měl Mike Tyson v průběhu 18 měsíců navštívit 25 – 28 měst, mezi kterými bude například Moskva, Curych, Kyjev, Tokyo, Sao Paulo a další. V Praze bude Tyson poprvé a přiletí se svojí těhotnou manželkou a nejmladší dcerou, které budou mít na rozdíl od boxera odlišný program i vlastní bodyguardy.

„Mike je sice vznětlivé povahy, ale rodina a děti jsou pro něj to nejdůležitější. V Praze podpoří výtěžkem z aukce svých osobních věcí dětské oddělení FN Motol a na setkání s dětmi se stejně jako na návštěvu Prahy velmi těší,“ upřesnil Rey Karpf, promotér Mike Tyson Tour.

V rámci nedávné tiskové konference bylo představeno luxusní prezidentské apartmá pětihvězdičkového hotelu Le Palais, ve kterém bude boxer po celou dobu své návštěvy bydlet. Vzhledem k jeho životnímu stylu a tréninkovému režimu připravil šéfkuchař bohaté veganské menu a počítá se s velkou zásobou čerstvého ovoce a oříšků, které má Tyson velmi v oblibě. Podívejte se, kde bude boxerská legenda bydlet:

Prezidentské apartmá hotelu Le Palais už je připraveno
Prezidentské apartmá hotelu Le Palais už je připraveno

KDO je Mike Tyson?

Mike Tyson se narodil v Brooklynu, jeho matka byla alkoholička a otec se od nich odstěhoval, když synovi byly dva roky. Již v mládí byl známý mnoha šarvátkami a problémy na ulici. Ve svých 13 letech měl na kontě 37 zatčení. Nedlouho po té, co byl dán do dětského domova, si ho vyhlédl legendární trenér Cus D'Amato, který v něm viděl boxerský talent a brzy z něj udělal boxera nejvyšší špičky. V roce 1987, ve svých 21 letech, se Tyson stal prvním boxerem historie, který dokázal spojit pásy všech tří organizací najednou (WBA, WBO, WBC). V tuto chvíli byl na úplném vrcholu.

V roce 1991, kdy měl skóre 40 zápasů a 40 výher, nastoupil k zápasu s outsiderem Jamesem "Busterem" Douglasem. Douglas tehdy Tysona k překvapení všech v desátém kole knockautoval.

Pod promotérem Donem Kingem provázely Tysona problémy. V roce 1993 byl obviněn za znásilnění a odsouzen na tři roky do vězení.

Když se Mike Tyson vrátil, měl se utkat o titul s Evanderem Holyfieldem. Nepřipravený a už v mnohém jiný Tyson byl knockautován již v osmém kole. V roce 1996 následovala odveta. Zápas se stal fiaskem, neboť Tyson ukousl v průběhu zápasu Holyfieldovi kus ucha a byl diskvalifikován. Po mnoha neúspěšných zápasech (např. s Lennoxem Lewisem) a několika pokusech o comeback, z nichž se povedl pouze jeden v roce 2002, ukončil Mike Tyson v roce 2004 svoji kariéru.

Tyson konvertoval k islámu. 2. července 2010 navštívil Meccu a vykonal Umrah.

(zdroj: Wikipedia)

Bulvár.cz: Mno, opatrné tvrzení PR agentury, že je „Mike sice vznětlivé povahy, zato miluje svou rodinu“ bychom asi měli brát vážně. Aby nám neukousnul ucho, nos či něco jiného, že…

(Zdroj: brokerspol.com)

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:
Autor: Anna Vančová

Doporučené články