Poslední sbohem písničkáři Bobu Frídlovi: Přišla spousta muzikantů

V Bučovicích, kde v úterý zesnulý Bob Frídl žil, vznikla dvě pietní místa. Na bučovické radnici a v Bistru U Draka.

V Bučovicích, kde v úterý zesnulý Bob Frídl žil, vznikla dvě pietní místa. Na bučovické radnici a v Bistru U Draka. Autor: Deník

sdílej:

6.3.2013

Poslední rozloučení písničkáři Bobu Frídlovi v úterý daly stovky lidí. Spolu s jeho rodinou a přáteli se pohřbu v brněnském Krematoriu zúčastnili i jeho někdejší kolegové z hudební branže: Zdeněk Kluka, Pavel Váně nebo Jiří Vondrák, který v úvodu obřadu pronesl smuteční proslov: vzpomenul Frídlovy úspěchy i pády a parafrázoval i některé z jeho písní, například Abecedu.

„Bob Frídl dospěl k poslednímu písmenu abecedy, k písmenu „Ž", které znamená Žít a Život, ale znamená i Žal," řekl písničkář, divadelník a Frídlův dlouholetý kamarád Jiří Vondrák.

Na odpolední pohřeb navázalo uzavřené setkání jeho nejbližších v Klubu Šelepova, jehož součástí byly i projekce.

Bob Frídl zemřel v noci z 25. na 26. února v brněnském hospici. Bylo mu pětašedesát let a se svou ženou Danou žil v Bučovicích na Vyškovsku. Vrchol umělecké kariéry prožil v první polovině sedmdesátých let, kdy hrál a zpíval s doprovodnou hudební Skupinou Jana Sochora, v letech 1971 a 1972 získal čtvrtou příčku v anketě Zlatý slavík.

(zdroj: Brněnský deník)

Autor: Redakce

Další články z rubriky »

Karel Gott s manželkou Ivanou v roce 2014. Vpravo zpěvák po chemoterapii.

Nastaly nečekané KOMPLIKACE? Lékaři odložili operaci Karla Gotta!

Podle původních informací se měl Karel Gott (76) podrobit operaci břicha v pátek. Všichni celý den s napětím čekali, lékaři oznámí výsledkek, ale navečer přišla zcela jiná zpráva.   celý článek »

Adam Novotný a Lucie Šprinclová

Kutil Adam získal novou kolegyni: NEUVĚŘÍTE, jak dokáže být SEXY!

Tak to je síla! Barrandovská show Kutil Adam (25) dostane v neděli úplně jiný náboj – po boku Adama Novotného se totiž představí zbrusu nová parťačka… celý článek »

Lucie Borhyová

Lucie Borhyová čelí NENÁVISTI kolegů: Kolik bere hvězda Novy?

Je prý nejlépe placenou postavou zpráv. A přitom si má vybírat i to, kdy se v práci objeví… Lucie Borhyová (38) se proto na Nově netěší zrovna velké… celý článek »

Vendula Pizingerová s manželem Josefem

Vendula Pizingerová vybírala hračky: Je snad na cestě DALŠÍ DÍTĚ?

Vendula Pizingerová (44) často mluví o tom, že by se svým manželem Josefem chtěla potomka. Splnilo se jí snad už toto přání?  celý článek »

Vašek Noid Bárta a manželka Gábina Bártová Dvořáková

Konečně: Václav Noid Bárta se pochlubil NÁDHERNOU dcerkou!

Václav Noid Bárta (35) a jeho manželka Gábina svou dcerku Terezku na veřejnosti příliš často neukazují. Teď ale udělali výjimku a pochlubili se… celý článek »

Agáta už toho veřejně ukázala hodně. Vlastně všechno...

Oslavenkyně Agáta Prachařová: Její nejlepší VÝSTŘIHY a NEHODY!

Zlobivá hvězda českého šoubyznysu Agáta Prachařová (31) už není žádná mladice. Zavzpomínejte s námi na její sexy hrudníkové kreace při příležitosti… celý článek »

Kdo se tento týden stal sexy královnou slavnostního večera?

Div, že jí celé NEVYPADLY… Topmodelka horko těžko krotila svá ňadra!

Barva jejích očí ten večer vážně nikoho nezajímala. Na módní události roku předvedla věhlasná modelka své vnady v plné parádě a všichni kolem lapali po dechu. celý článek »

Kate Middletonová

Kate Middletonová přiznala, že má doma TAJNOU LÁSKU! O co jde?

Miluje hned tři malé prcky! A o tom jednom dosud neměl nikdo ani tušení. Kate Middletonová (34) o tajném miláčkovi promluvila v Londýně, když mluvila… celý článek »

Karel Gott s rodinou

Karla Gotta čeká BOJ O ŽIVOT: Nastoupil do nemocnice! Co bude dál?

Na první pohled ani nebyl k poznání. Pohublý, s bílým strništěm a čepicí vraženou hluboko do čela. Tak dnes vystoupil Karel Gott (76) z auta před… celý článek »

Publikování nebo šíření obsahu Magazínu Šíp a jeho online verze je bez písemného souhlasu ASTROSAT MEDIA s.r.o. zakázáno.