Režisérka Marie Poledňáková přiznala: Syn jí hledal NÁPADNÍKY!

Marie Poledňáková se svým synem Petrem, snachou a vnukem.
Marie Poledňáková
Dorazila i Marie Poledňáková a Vlastimil Harapes.
Marie Poledňáková, Nela Boudová a Milan Křístek
Sdílej článek:

Nebyla by to sympatická režisérka Marie Poledňáková (75), kdyby celý život i historky z něj nebrala s humorným nadhledem. Dokonce zavzpomínala, jak vlastně vznikl scénář k tolik oblíbené komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku. Čerpala ze svého života, syn Petr jí chtěl v minulosti domů tahat kdejakého nápadníka stejně jako slavný filmový Vašek!

Nenechte si ujít:

Herečka Bára Poláková je NA DNĚ: Neví, jak zvládne DRUHÉ MIMINKO!

Proč je Mahulena Bočanová stále SAMA? Chlapy straší OBROVSKÝMI nároky!

Ve filmu jsou vtipné scénky, kdy malý herec Tomáš Holý alias Vašík po své mamince chce, aby se konečně vdala a on měl tatínka. Kdo si myslel, že to byl jen výmysl režisérky, šeredně by se pletl.

Marie Poledňáková totiž sáhla do svých rodinných historek a nechala se inspirovat vlastním synem Péťou, který si tak vehementně přál mít doma tátu, až tím maminku rozčiloval.

"Vzal to pěkně od podlahly. Pořád říkal: "Prosím tě, proč ty nemáš nějakýho chlapa, já chci tatínka!" Já mu vysvětlovala, že všichni, co za něco stojí, jsou buď ženatí a mají určitě nějaké děti, a že já nechci, aby od nich odcházeli," začala své vyprávění usměvavá Marie v rozhovoru pro časopis Vlasta a pokračovala dál.

"On vzal na truc můj zápisník s telefonními čísly a začal obvolávat jednoho po druhém. Já mu je postupně vymlouvala, vysvětlovala, proč se ten či onen nehodí, ale on by bral koholi. Zvukaře, rekvizitáře," dodala se smíchem úspěšná režisérka.

Její povedený synek si to ale dnes moc nepamatuje. Ale naštěstí to v něm nenechalo žádné následky a vyrostl z něj úspěšný muž, který své mamince dělá i na stará kolena jen radost.

Navíc mamince dost pomohl, Marii inspiroval k napsání úspěšné komedie, která si nakonec zasloužila i pokračování. Ale proč vlastně režisérka do svého filmu syna Petra neobsadila?

"Já ho do toho nechtěla zatahovat a Petr ani neměl zájem," ukončila své povídání o vtipných historkách o soukromí.

Dnes na podobné příběhy vzpomíná se smíchem, což je dobře. V době, kdy jí synáček domů vodil samé podivné pány, z toho totiž radostí do stropu rozhodně neskákala.

Sdílej článek:
Autor: Lucie Šáleová

Doporučené články