ŠTĚPÁNEK - Riskuje život!

Sdílej článek:

PRAHA - Zahrává si se zdravím! Známý herec a bývalý ministr kultury Martin Štěpánek, který před rokem a půl prodělal rakovinu lymfatických uzlin, dál kouří! ŠÍP ho nachytal, jak si zapálil oblíbenou cigaretku před pohřbem herce Radovana Lukavského. Tento zlozvyk by ho přitom mohl stát život…

Martin Štěpánek, známý z divadelních prken i filmového plátna, podstoupil v září 2006 operaci chronického zánětu lymfatické uzliny a krční mandle. I když to herec vehementně popíral, časem vyšlo najevo, že prodělal rakovinu. Na zákrok má dodnes památku v podobě jizev na krku.

Štěpánek se v úterý objevil po dlouhé době na veřejnosti. Do Národního divadla se přišel naposledy rozloučit s Radovanem Lukavským. Svému dlouholetému kolegovi ale přišel vzdát hold vyhublý muž se smutnýma očima, a nikoliv energický ministr kultury, jak si Štěpánka lidé pamatují. "Život není růžový, ale zase všechno špatné je k něčemu dobré. Tím se řídím celý život," řekl Štěpánek.

I přes zdravotní potíže se ale nevzdal svého největšího zlozvyku - kouření. Fotoreportér Šípu nachytal herce, jak si oblíbenou cigaretku zapálil před Národním divadlem. "Ano, kouřím stále," přiznal Šípu herec. Jenže! Podle lékařů může být kouření pro člověka, který prodělal rakovinu lymfatických uzlin, velmi nebezpečné.

Březen 2008 - Štěpánek přichází s cigaretou v ruce do Národního divadla na pohřeb Radovana Lukavského.

ZPRAVODAJOVÉ ŠÍPU

Sdílej článek:

Doporučené články