VELKÝ zadek, velké IQ!

Sdílej článek:

PRAHA - Nenávidím svůj zadek! Proč nemůže být menší?! Snad každá z nás si už takhle při pohledu do zrcadla povzdechla. Podle průzkumů je totiž se svou postavou spokojeno jen deset procent žen, zbylých devadesát marně touží po mírách 90 - 60 - 90, které odpovídají dnešnímu ideálu krásy. Američtí vědci ale přišli s překvapivým závěrem: Velký zadek je výhra!

Ženský zadek. Pro muže je symbolem ženskosti a plodnosti, pro fitcentra a dietology denním chlebem, pro ženy zdrojem mindráků. Velká zadnice ale nemusí automaticky znamenat trápení kvůli nevzhledné postavě. Podle vědců z harvardské univerzity má totiž prostorově výrazné pozadí i své přednosti!

"Ženy s velkým zadkem (typ hruška) trpí mnohem méně diabetem typu II. Chrání je ukládaný tuk, který zvyšuje citlivost těla vůči inzulínu. A to hraje klíčovou roli při prevenci tohoto onemocnění," vzkazují američtí experti. Cukrovka totiž vzniká právě tehdy, když tělo nedokáže reagovat na inzulín, byť ho má v těle dostatek.

Mnohem hůř jsou na tom v tomto ohledu ženy, kterým se sádlo ukládá na břiše a v pase (typ jablko). U nich se riziko vzniku diabetu typu II zvyšuje. Kromě toho stoupá také riziko kardiovaskulárních onemocnění. Tělesný typ tvaru hrušky je tak ze zdravotního hlediska výhodnější.

Muži to mají rádi, děti jsou chytřejší

I sexuolog Petr Weiss se snaží povzbudit majitelky velkých zadnic. "Mnohé ženy si na ně stěžují, jako by zapomínaly na to, že muži právě takovou postavu milují," říká Weiss. "Štíhlý pas a plné boky vyhledáváme odpradávna, je to v našem podvědomí uloženo jako symbol plodnosti a bohatství," doplnil sexuolog.

Poslední světové průzkumy také dokazují, že je-li žena krev a mléko, bude mít patrně i chytřejší děti! Baculaté ženy jsou totiž nejen veselejší a vášnivější, ale prokazatelně také inteligentnější. "Ze 160 tisíc amerických žen dosáhly na vyšší IQ právě ženy s oblými tvary. Mají také lepší paměť, lépe se soustředí, řeší problémy a plánují," uvádějí Američané ve svém výzkumu.

I "hrušky" mají své minusy

I když hruška je kvůli jinak uloženému tuku méně náchylná k nebezpečným zdravotním komplikacím a poruchám plodnosti než jablko, mají ženy s tučnějším spodkem zase větší sklony k osteoporóze, celulitidě a křečovým žilám.

Rozměrné pozadí znamená…

spontánní ženskost
plodnost, potenciál pro kojení
inteligenci vlastní i potomků
sexualitu a vášnivost
zdraví a životní radost
dobrou paměť a schopnost soustředění
sezení "v měkkém"
Sdílej článek:
Autor: Redakce

Doporučené články