Vladimír Menšík: Před smrtí mu píchali šest injekcí denně!

Slavný komik musel každý den strašně trpět.

Slavný komik musel každý den strašně trpět. Autor: archiv

sdílej:

9.1.2013

 Jeho posláním nebylo nic menšího, než působit radost všem lidem okolo. Slavný komik Vladimír Menšík ale musel pro svou profesi překonávat zdravotní problémy, kvůli kterým si píchal i šest injekcí denně! Poslední dva roky života mu proto musel být neustále někdo nablízku, aby se herec nemusel příliš strachovat, že se náhle udusí…

Smích. Přesně to je věc, která vás napadne jako první při vyslovení jména Vladimír Menšík. Legendární herec byl bavičem, jakého předtím naše malá země ještě neměla. Ikona silvestrovských zábavných večerů ale v soukromí trpěla kvůli vleklým zdravotním problémům.

„Vzpomínám na jeden zájezd na Slovensko. Najednou nad ránem jsem slyšela zoufalé bouchání na zeď. Přiběhla jsem do Láďova pokoje a viděla ho, jak se v záchvatu dusí. Byly čtyři hodiny ráno a já jsem byla zoufalá. Jednou rukou jsem ho nadzvedla a druhou šmátrala po injekcích, ale na tohle jsem byla krátká," vybavuje si Alena Horáková-Fonová ve své knize Utajené vzpomínky na Vladimíra Menšíka.

Když klepal, potřeboval injekce

Blízká Menšíkova spolupracovnice pokračuje: „Křičela jsem, aby nám někdo přiběhl na pomoc. Tenkrát mě uslyšel můj bývalý muž. Přiběhl a snažil se mu tu injekci píchnout, ale nešlo to, protože Láďa se nám sesul z postele. To už přiběhl náš technik pan Hanzl a okamžitě volal sanitku."

Dramatických chvil po boku slavného komika zažila paní Horáková mnoho. „Na cestách jsem byla vždycky ubytovaná v pokoji hned vedle něho. Když zaklepal na zeď, už jsem věděla, že musím okamžitě spěchat a dát mu jeho injekce," píše ve své knize.

Příčinou podobných situací bylo Menšíkovo velice těžké astma. Aby vůbec mohl žít, musel brát mnoho medikamentů. „Měl už tak rozpíchané žíly na rukou, že bylo těžké vůbec mu ty injekce aplikovat. Každé ráno po probuzení mu někdo musel okamžitě píchnout dvě injekce syntophylinu, dvě injekce kalcia a někdy i další léky," prozradila Horáková.

Před smrtí se bál být sám

Nekonečný boj proti děsivé nemoci se stal nejhorším v posledních dvou letech hercova života. „Vlastně jsem tehdy ani nespala. Láďa trpěl pocity silné úzkosti, aby se náhodou nezačal dusit a zrovna při něm nikdo nebyl nebo neměl sílu zaklepat na stěnu, abych ho slyšela, nebo zvednout telefon a volat recepci, aby mě vzbudili. Takže jsme to řešili tak, že jsem s ním byla i v noci a spávala v jeho pokoji," přiznala Menšíkova kolegyně z pořadu Křeslo pro hosta.

Autor: Jan Novák

Další články z rubriky »

Sexy modelka se prostě na pláži svlékla. Bez problému, bez starostí...

Převlékání neřešila… PRSATÁ topmodelka se klidně na pláži ukázala NAHÁ!

Slova jako stud a opatrnost téhle světoznámé topmodelce rozhodně nic neříkají. Během posledního focení se totiž při převlékání na veřejnosti vůbec nezahalovala! celý článek »

Karel Gott přijíždí na narozeniny Jiřiny Bohdalové.

Karel Gott dorazil na narozeniny Jiřiny Bohdalové! MRKNĚTE, jak aktuálně vypadá!

Na samém začátku května proběhla napříč českými i německými médii zpráva o tom, že Karel Gott (76) bude muset tento týden podstoupit další operaci. O… celý článek »

Beckhamovi...

Nejslavnější partnerka na světě: Jaké je TAJEMSTVÍ úspěchu Victorie Beckhamové?

Můžete přemýšlet sebevíc, ale bylo by to jen mrhání drahocenným časem. Ve světě zkrátka neexistuje slavnější partnerka sportovní hvězdy než Victoria… celý článek »

Petra Černocká a Jiří Pracný

TVRDÝ ZÁKAZ: Co Petra Černocká zásadně nestrpí manželovi Jiřímu Pracnému?!

Jsou spolu šťastní, ale jedna věc je rozděluje. Zpěvačka Petra Černocká (66) svému muži zakazuje jednu velkou libůstku.  celý článek »

Veronika Kašáková s přítelem

Modelka z "děcáku" Veronika Kašáková: Rozhodla se k VELKÉMU životnímu kroku!

Veronika Kašáková (26) před časem bojovala o titul Miss. A i když se na stupně vítězů oficiálně nepostavila, její příběh zajímal celé Česko. Modelka… celý článek »

Co to jeeee?! Uhádnete, co sexy hvězdu dovedlo k šílenému jekotu?

Zděšený výraz hovoří za vše… Co se sexy krásce dostalo POD PLAVKY?

Světové sexbomby v plavkách vám tu většinou představujeme usměvavé a zatraceně rajcovní. Tahle kráska je ale pořádně zděšená. Z čeho?! celý článek »

Jiří Bartoška s manželkou

HAZARDUJE se zdravím? Jiří Bartoška hodil rady lékařů za hlavu!

Oblíbený herec Jiří Bartoška (69) dostal kvůli rakovině mízních uzlin jasné doporučení od lékařů, že má omezit kouření. Šíp ho kvůli jeho zlozvyku oslovil a věřte, nebo ne, Bartoška veškerá doporučení doktorů hází za hlavu. celý článek »

Jiřina Bohdalová dostala netradiční dárek. Od koho a kam pasuje?

Jiřina Bohdalová dnes slaví narozeniny: Dostala velmi NEOBVYKLÝ DAR!

Jedna z největších českých hereček dnes slaví významné jubileum. Jiřina Bohdalová (85) navíc už včera dostala jeden neobvyklý dar. O co jde? celý článek »

David Matásek s přítelkyní Evou Lilian Vlachovou

Ženatý David Matásek překvapil: S milenkou ČEKÁ DÍTĚ!

Brzy se stane jedním z nejplodnějších českých herců. David Matásek (53) je sice stále ženatý, přesto s milenkou Evou Lilian Vlachovou (28) čeká… celý článek »

Publikování nebo šíření obsahu Magazínu Šíp a jeho online verze je bez písemného souhlasu ASTROSAT MEDIA s.r.o. zakázáno.