Budete hodně překvapeni: NUTKÁNÍ k sexu prý neexistuje! A nadrženost?

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Profimedia.cz

Čím déle člověk nemá sex, tím je nadrženější. Má prostě své libido, které musí být čas od času uspokojeno. Právě tak řada lidí omlouvá své sexuální úlety či výstřelky. To je ale omyl.

Jste přesvědčeni, že se nedá žít bez sexu? Pak vězte, že se hluboce mýlíte a stali jste se obětí čistě mužského vidění světa, které je v současné společnosti hluboce zakořeněné. Přesně tak mluví americká sexuoložka Emily Nagoská z univerzity v Indianě. Jaké důkazy má pro svá tvrzení?

Záměna pojmů
Lékaři či psychologové často mluví o sexuálním nutkání či libidu, kterému se nedá poručit a které v některých chvílích převezme vládu nad lidským jednáním. Podle Nagoské se spletou: „Je velký rozdíl mezi nutkáním a touhou. Sex z nějakého důvodu pronikl v našem vnímání mezi nutkání, ale ve skutečnosti jde pouze o touhu, která rozhodně není tak naléhavá."

Nutkání musí být včas ukojeno, a pokud se tak nestane, ocitne se lidské tělo v bezprostředním ohrožení života. Týká se to zejména základních biologických potřeb, jako je dýchání, příjem tekutin a potravy. „Bez vzduchu, vody nebo jídla zemřeme. Nutkání nám zachraňuje život, je to motivační systém, který slouží k tomu, abychom se vyvarovali smrti. Nikdo ale ještě nezemřel jen proto, že neměl sex. Proto jednoznačně spadá do kategorie touhy," myslí si Nagoská.

Kdo za to může?
Podle ní se sex mezi nutkání vetřel někdy v 70. letech minulého století, kdy bylo mezi vědci výrazně méně žen než dnes. „Muži už jsou takoví. Mají tendenci vnímat sex jako nutnost, jako něco, bez čeho se neobejdou. Jejich myšlení se naprosto spontánně ubírá tímto směrem," říká Nagoská.
Podle ní má podobný názor sedm až osm mužů z deseti. Naopak mezi ženami je to jen deset až dvacet procent. „Netvrdím, že ženy jsou frigidní, jen prostě k sexu přistupují jinak," pokračuje.

Někomu se možná zdá, že je úplně jedno, zda je sex nutnost, nebo touha a jde pouze o hru se slovíčky. Podle Nagoské to tak není: „Je důležité vědět, že všudypřítomná a nevyhnutelná chuť na sex není nějakou normou a kdo ji necítí, rozhodně nemusí mít dojem, že je divný nebo dokonce nemocný. Nejlepší způsob, jak si zničit sexuální život, je uvěřit tomu, že jde o nutnost, bez níž se člověk neobejde," uzavírá lékařka.

Autor: Tomáš Mrzena

Další články z rubriky »

Krásky byste vedle těch nejúspěšnějších mužů hledali marně.

Zlatokopky bez šance? Manželky NEJBOHATŠÍCH MUŽŮ planety mají do krásek daleko!

Lidé si často představují, že miliardáři  a boháči obecně mají za manželky nejkrásnější ženy planety… Jenže to je omyl! Jak se na vlastní oči můžete přesvědčit v naší galerii, dámy, co ulovily skutečné boháče, mají evidentně jiné… celý článek »

Simone se připravuje na příchod potomka.

Nechcete rodit v porodnici? Podívejte se, jak vypadá POROD venku U ŘEKY!

Stále více matek se uchyluje k alternativním způsobům porodu. Pokud vás něco podobného zajímá, měli byste vidět, jak takový porod probíhá. Díky… celý článek »

Ilustrační foto

Které ženy mají nejčastěji ORGASMUS? Výsledky studie vás hodně překvapí!

Kdepak, výsledky téhle studie asi nepotěší žádného chlapa. Jak totiž ukázal nejnovější výzkum zvěřejněný v časopise Journal of sexual medicine, hlavním problémem ženiny cesty k orgasmu je podle všeho chlap… celý článek »

Ilustrační foto

NAŠLI jsme 5 věcí, co chtějí všichni chlapi zažít v POSTELI se ženou

Ženy by si rozhodně neměly nechat diktovat, jak se chovat v posteli. Ale v případě, že je to zajímá, chlapi jsou v podstatě hrozně jednoduchá… celý článek »

Pouze rozepnutý poklopec, vlasy do culíku. Z tohoto pohledu je všechno správně.

ILUSTRACE: Čtyři nejlepší pozice při ORÁLNÍM sexu! Znáte všechny?

Orální sex je pochoutka, kterou si dá s chutí k snídani skoro každý chlap. A k večeři taky. Dokonce je to tak, že má pro něj slabost i mnoho žen. Proč tedy partnera či partnerku nepřekvapit nějakým tím trikem navíc, aby se vše… celý článek »

Ilustrační foto

Průzkum českých mužů a jejich VZTAHU k ŇADRŮM? Výsledky vás hodně zaskočí!

Téměř každý muž si při každodenním kontaktu se ženami, ať v práci, či například v MHD, všímá jejich dekoltů. Vyplynulo to z průzkumu STEM/MARK, ve… celý článek »

Některých věcí si člověk při normálním sledování nevšimne...

11 UKRYTÝCH ZPRÁV ve slavných filmech a seriálech: Toho jste si určitě nevšimli!

Slavné filmy jsou občas tak poutavé, že si divák nevšimne všech věcí, co do nich tvůrci schovali. Režiséři si vyloženě libují v zajímavých odkazech,… celý článek »

Některé podivnosti na internetu by člověk raději neviděl.

20 věcí, které byste nikdy neměli GOOGLOVAT... Jako vážně!

Někdy člověk na internetu zjišťuje věci, o které by se možná radši zajímat neměl. Patří mezi to především zkoumání různých nemocí, kterých se bojíme, ale netroufáme si se svými problémy zajít rovnou k lékaři. Ale to je chyba!… celý článek »

Publikování nebo šíření obsahu Magazínu Šíp a jeho online verze je bez písemného souhlasu VLTAVA LABE MEDIA a.s. zakázáno.