Chcete sex? Čtěte mu před spaním!

Sdílej článek:

  Zapomeňte na večeři při svíčkách či provokativní sexy prádlo. Pro muže je mnohem více vzrušující, když mu partnerka přečte něco na dobrou noc. Třeba cestovního průvodce.

Skomírá váš milostný život? Hledáte nějaký nový erotický impuls? Pak se zkuste řídit nejnovějším doporučením klinických psychologů a po ulehnutí do peřin začněte svému miláčkovi nahlas předčítat. Prý se nestačíte divit.

Kouzlo medového hlasu

Při milování je důležitá zejména pohoda a tu v současné uspěchané době není snadné nalézt. Pomoci může právě čtení na dobrou noc. Podle britského průzkumu se až sedm z deseti mužů v posteli mnohem lépe uvolnilo, když k jejich uším doléhal medový hlas jejich partnerky.

Nestačí ale znuděně předčítat jednu větu za druhou. Pokud chce žena dostat svého vyvoleného do správného rozpoložení, měla by si dát záležet i na přednesu. „Pro lidi je všeobecně velmi uvolňující poslech lidské řeči. Navíc čím je hlas při čtení jemnější a intimnější, tím působí na opačné pohlaví svůdněji," říká psycholožka Judi Jamesová.

Pohádky pro dospělé

Vědci ale jedním dechem dodávají, že stejně blahodárné účinky má i mužský hlas doléhající k ženským ouškům. „Čtení nahlas může mít pro mnohé páry až terapeutické účinky. Lidé ho používají jako prostředek k usmíření a vylepšení vztahu," dodává Jamesová.

Není potřeba číst dospělému příběhy pro děti, ale vhodné nejsou ani erotické povídky. Takové „pohádky" ho zbytečně opět vystresují, protože mu budou připomínat, že má před sebou „výkon". Ke kýženému uvolnění se podle vědců ideálně hodí běžná beletrie, ale také turistické průvodce nebo recenze restaurací.

Samozřejmě vždy je nutné s přednesem přestat v pravou chvíli, aby partnerova celková úleva nepřešla v tvrdý spánek.

(tom)

Sdílej článek:
Autor: Redakce

Doporučené články