DĚJINY PROSTITUCE: Lehká žena si svým uměním omotala kolem prstu i krále

Takhle si Lamii představovali malíři v průběhu staletí.

Takhle si Lamii představovali malíři v průběhu staletí. Autor: Koláž Šíp

2.1.2016

Nejznámější flétnistkou byla nejspíše Lamia, milenka makedonského krále Demetria, který vládl ve 3. století před naším letopočtem.

Narodila se v Athénách, ale otec ji hned v mládí vyhnal z domu. Odešla do Egypta, kde se živila jako takzvaná flétnistka, tedy žena na pomezí tanečnice, artistky a prostitutky.

Svou krásou a dovedností natolik vynikala, že ji do svých služeb přijal král Ptolemaios. Měl ji u sebe i v námořní bitvě u Kypru, kde jeho loďstvo drtivě prohrálo s makedonskou flotilou. Lamia skončila jako válečná kořist u Demetria. Ten se do ní okamžitě zamiloval a dal jí přednost před všemi svými nevěstkami, i když jí bylo už přes 40 let.

Královské konkubíny na novou konkurentku žárlily, ale jejich intriky nikam nevedly. Lamia si krále dokonale omotala kolem prstu, ale jemu to nevadilo, protože kráčel od vítězství k vítězství. Když ovládl Athény, požadoval od obyvatel obrovské výkupné. Jakmile peníze sehnali, Demetrius pravil: „Ať je dají Lamii, aby si mohla nakoupit mýdla."

Lamia v podstatě fungovala jako královna, dala vystavět nádherné stavby a na počest svého muže pořádala okázalé slavnosti.

Smrt ji zastihla náhle při jistých sexuálních orgiích. Demetrius ji dlouho oplakával a dal jí postavit chrám.

Autor: Tomáš Mrzena

Další články z rubriky »

Žít ve spokojeném a nešťastném vztahu je velký rozdíl. Zjistěte, jak na tom jste.

Čas na KONEC? Podle expertů těchto 10 věcí dokazuje, že jste ve vztahu bez lásky

Milostné souznění, a zvlášť to na celý život, je věc stále vzácnější. Většina lidí se postupem času smíří i se vztahem, který má k dokonalosti daleko, což je dnes už považováno za normální. A samozřejmě to může stačit na docela… celý článek »

Mejdan století se nakonec neuskuteční.

Otec to zvoral na facebooku: Na patnáctiny jeho dcery se chystá milion lidí!

Mexičan Crescencio Ibarra vytvořil facebookovou videopozvánku na oslavu patnáctých narozenin své dcery. Omylem ji ale vytvořil jako veřejně… celý článek »

Muži si myslí, že své nádobíčko dokonale znají. Možná se pletou.

Nová TAJEMSTVÍ o penisu: Jak jste na tom vy se svými znalostmi?

Skoro to vypadá, že se o mužské chloubě nedá napsat už nic nového. Vědci ale dokazují, že lidský pohlavní úd je nevyčerpatelnou studnicí zajímavých a překvapivých faktů. celý článek »

Někdy se otec kvůli dceři naučí hotové zázraky!

Svobodný otec neuměl učesat dceru... Pak ale dostal geniální nápad!

Tátové obvykle milují svoje dcery a vždy se pro ně snaží udělat to nejlepší; oddaně s nimi hrají jakékoli hry mají rády. A pak jsou tatínci, co… celý článek »

Některé páry je radost sledovat.

Dojemné: Fotogalerie zamilovaných párů, ze kterých bychom si měli vzít příklad

Stárnutí, z toho má většina lidí strach… Vnímají ho jako ztrátu elánu, životních ideálů, vlastně je to taková převlečená „konečná". Jenže nemusí to tak být. Některé páry umí v objetí s láskou stárnout s grácii, jakou jim nelze… celý článek »

Další ukradená chvilka rozkoše. Někomu to ke štěstí stačí.

13 nejlepších seznamovacích HLÁŠEK! Podle studie zaručeně fungují!

Kdo by se nechtěl vtipně uvést, když se jde seznamovat? Teď tu máme pro pány pár úvodních vět, se kterými se nemusí bát, že dostanou rychle košem. celý článek »

Za kolik se Diana Kobzanová svlékla?

Kolik se platí za NAHOTU? FOTO českých celebrit, které se svlékly, uvnitř!

Mnohé známé tváře odhodily stud a nafotily erotické snímky. Některé se objevily i v časopisech výhradně pro pány. Své o tom ví třeba Diana Kobzanová,… celý článek »

Google zachytil malé orální dobrodružství...

FOTO: Mapy od Googlu skrývají mnohá překvapení, třeba sex v autě!

Mapy od společnosti Google jsou hojně využívány po celém světě. Konkrétně na Google Street View už několikrát uživatelé našli zachycené situace lidí při všedních aktivitách, někdy ale i při těch, které jsou celkem usměvné.… celý článek »

Publikování nebo šíření obsahu Magazínu Šíp a jeho online verze je bez písemného souhlasu VLTAVA LABE MEDIA a.s. zakázáno.