Jak poznat, že má partner MILENKU? Kterých maličkostí si všímat?

Sdílej článek:

Následující řádky můžete brát jako kladivo na nevěrníky, příručku partnerského detektiva nebo třeba psychologickou poradnu pro nešťastné duše.

Život je dlouhý a plný lákadel. Výzkumy uvádějí, že svou partnerku alespoň jednou podvedlo minimálně 65 procent mužů. Skutečné číslo ale může být mnohem vyšší. Šest z deseti nevěrníků je zároveň skálopevně přesvědčeno, že partner na jejich zálety nikdy nepřijde. I ten největší pečlivka ale vždycky na něco zapomene. Poradíme, kterých maličkostí si v jeho chování všímat:

* Telefon najednou nedá z ruky.
* Chodí mu zprávy i pozdě večer.
* Sám od sebe si kupuje oblečení.
* Více dbá o svůj vzhled.
* Používá nový parfém.
* Rozhodne se chodit do posilovny.
* Začne mít práci i večer nebo o víkendech.
* Je více podrážděný a unavený.
* Mění se mu sexuální chutě, buď chce souložit méně, nebo více.
* Začne vám nosit pozornosti.

Získat podezření je snadné, ale proměnit ho v chmurnou jistotu je o dost složitější. Psychologové radí v takových okamžicích nepanikařit a v klidu si probrat indicie, které vás k myšlence na partnerovu nevěru vedou. Skutečně se vyplatí nechat emoce stranou a uvažovat pragmaticky. Klidně si vše sepište na papír a přemýšlejte. Třeba zjistíte, že ty blond vlasy se na manželově bundě objevily po obědě u sestry nebo že si večer dopisoval s maminkou.

Žádné slídění!
Rozhodně se nesnižujte ke šmejdění v jeho mobilu, počítači nebo po kapsách. Podle psychologů tím ze sebe jen uděláte hysterku a stíhačku a jistotu stejně nezískáte. Co tedy podniknout? S „podezřelým" si na rovinu promluvte. Zvolte vhodný čas i místo a svěřte se mu se svým trápením. Předložte mu argumenty, které vás vedou k domněnce, že je vám nevěrný. Pokud možno bez slz a křiku. Je možné, že se vše vysvětlí a vy se tomu ještě zasmějete. V takovém případě se nezapomeňte za své podezření omluvit.

Pokud muž nařčení z nevěry popře, pozorně sledujte jeho reakce a snažte se v nich číst. Zrudne? Začne koktat? Rozčílí se? Uteče? Vsaďte na ženskou intuici a zkuste odhadnout, zda reaguje jako přistižený uličník, nebo jako oběť nespravedlivého nařčení. A když se utvrdíte v neblahém přesvědčení? Jen si vzpomeňte, nevěrných je minimálně 65 procent mužů…

Sdílej článek:
Autor: Tomáš Mrzena

Doporučené články