NEPOUŽÍVAT! Tohle jsou tři nejhorší výmluvy, proč nemít sex

Sdílej článek:

Všechno se dá odmítnou stylově. Dokonce i nabídka na společné radovánky od milovaného partnera. Každému se přece stane, že někdy nemá chuť. Pokud ale nechce svou lásku ranit, měl by se člověk vyhýbat třem vůbec nejhorším výmluvám, proč sex nemít…

Sex je nejenže důležitý pro váš vztah, ale dokonce i pro vaše zdraví. „Mozek při něm produkuje serotonin, což je látka, co nám zabraňuje mít deprese," říká americká doktorka JJ Levenstein s tím, že má ještě spoustu dalších výhod.

Přesto chápe, že někdy to prostě nejde. Raději se proto vymluvte na cokoli, než abyste pronesly nějakou z těch nejhorších výmluv. Vy vlastně nevíte, které to jsou. Tak tady je máte:

Jsem příliš unavený/á, stejně jsme spolu skoro pořád.
Než říct tohle, tak se podle doktorky Levenstein raději překonejte. Nebo nechte sousedy, aby vám pohlídali děti, prostě si čas najděte. Vyražte si na rande a naučte se znovu si čas se svým partnerem užít.

Není to ta správná atmosféra
To asi někdy zažívá každý z nás. Ale říct tohle člověku, kterého milujete nemusí být úplně chytré. Raníte ho představou, že vás neumí bavit a vzrušovat. Pokud váš muž nedělá žádné romantické věci, naznačte mu opatrně, že by si vás tím získal.

Teď nemám čas
Nejhorší výmluva ze všech. Čas si prostě musíte umět udělat. I kdybyste měli vstávat o patnáct minut dřív a chodit spát o čtvrt hodiny později. Na to, abyste se spolu v posteli hezky pobavili, přece nepotřebujete několik hodin času. Pěkná rychlovka může být tím, co vás nabije nečekanou energií.

Sdílej článek:
Autor: Jan Novák

Doporučené články