Nový fenomén: Ženy ŽÁDAJÍ O RUKU muže! Proč to tak je?

Sdílej článek:

V dnešní době je možné skutečně všechno. Stále více překvapených mužů slyší od své přítelkyně otázku: „Vezmeš si mě?" Jak takový akt naruby vlastně vypadá?

Obzvláště romantické místo, pokleknutí, prstýnek v krabičce. Žádost o ruku v klasickém balení, tedy mužském podání, má dlouhá léta neměnný vzorec. Nyní je ale v troskách. Když rovnoprávnost, tak se vším všudy!

Romantika mizí
Britská společnost Swoon provozující internetovou seznamku zjistila, že počet žadatelek o ruku neustále roste. V poslední době se pohybuje už kolem deseti procent. Může za to nejen emancipace žen, ale také stále větší lenost mužů a jejich stoupa-jící nechuť k manželství. A pokud se některý konečně rozhoupe k tomu, aby se vyslovil, není to žádná velká romantika. Z průzkumu vyplynulo, že téměř tři čtvrtiny mužů žádají partnerku o ruku doma na gauči.
„Existuje řada důvodů, proč romantika vyprchává. Ekonomická recese má vliv na ambice lidí. V časech, kdy je málo peněz, obvykle snižují své požadavky a omezují sny," říká šéf výzkumu Trevor Silvester.

Rafinované metody
Není tedy divu, že stále více žen bere svatbu do vlastních rukou. Jak si ale v takovém případě mají správně počínat? Těžko si představit, že pokleknou u nohou svého milého s prstýnkem v ruce.
Zásadní pravidlo je přitom stejné jako u mužů. Hlavní je vyčkat na správnou chvíli, kdy jste oba spolu, v dobrém rozmaru a nikam nespěcháte. Ideální je společná večeře nebo procházka ruku v ruce. „Inspirujte se vlastní představou toho, co by v takovém případě udělalo radost vám. Vy znáte partnera nejlíp a nejlíp víte, čím ho zaskočíte příjemně a z čeho bude rozladěný. Dejte na svou intuici!" radí Silvester.
Důležité je působit nenuceně a nikoli nervózně. A kdo se stydí mluvit, může použít mnohem rafinovanější metody. Vzkaz se zásadní otázkou lze třeba napsat rtěnkou na zrcadlo nebo vypískovat na láhev vína. Jistá žena se zase nechala zabalit jako velký dárek a na sobě měla pouze obří mašli.
Prstýnek samozřejmě není nutný, ale malá drobnost se hodí a zvýší šance, že váš vyvolený řekne „Ano". „Muž by ale neměl mít nikdy pocit, že je do sňatku tlačen," varuje Silvester.

Sdílej článek:
Autor: Jan Novák

Doporučené články