Tady je 10 věcí, kterých se MUSÍTE vzdát, abyste byli konečně šťastní

Sdílej článek:

Štěstí je občas dost plachá věc. Našlapuje kolem nás po špičkách, jako by se bálo, že se ho lekneme. Co tedy dělat (nebo přesněji nedělat) aby se v našich životech konečně napevno usadilo?

Většina z nás si život komplikuje tak, že pak ani štěstí nepozná, když ho má před očima. Jak tedy na to? Expertka na životní styl, koučka a motivační řečnice Tamara Star, sepsala pro Huffington post deset nejdůležitějších věcí, kterých bychom se měli v životě vzdát, abychom své štěstí konečně našli.

Tady to je:

1. Neřešte, co si vás lidé myslí. Samozřejmě, něco podobného je těžké, protože všichni v sobě máme zvířecí instinkty, co nás nutí nebýt vyvržencem. Podle Tamary Star jsou ale podobné úvahy ztrátou času. Nikdo totiž nemůže vycházet se všemi.

2. Nepokoušejte se být zadobře s každým. Pokud nejste celý čas zavřeni doma, je podlézání ostatním zbytečným plýtváním energie. Buďte tím nejlepším, čím se cítíte. Podobní lidé se k vám pak přidají přirozeně, zničehonic se začnou objevovat ve vašem okolí.

3. Neřešte drby. Jakmile se jednou přidáte do kolotoče fám a pomluv, už z něj jen těžko vystoupíte. Ztrácíte tím čas, protože pravda je u pomluv v zaměstnání asi stejně důležitá jako u právníka, jenž hájí vraha. Pokud se navíc budete řídit tím, co jste o lidech vyzvěděli, je to naivní. Jako jízda na koni se zavázanýma očima.

4. Nedělejte si starosti. Mozek jede naplno a požírá ve vás spoustu energie. A vy se bojíte, jestli budete mít za rok práci, jestli vaše děti udělají školu, jestli vás partner nepodvádí. Strachem trávíme opravdu až překvapivě moc času. Přitom jsou naše starostlivé úvahy úplně zbytečné – na věcech, které se dějí, nezmění nic, a nám jen berou náladu. Zbavte se toho. Když budete rozumní, zjistíte, že se minimálně s polovinou  obav můžete s klidem rozloučit, protože stejně nemůžete změnit nic.

5. Neberte se moc vážně. Občas se hodnotíme až příliš seriózně a čekáme, že ostatní nás budou brát stejně. To je přece nesmysl. My jsme tu na světě jen v jedné kopii a nikdo další nemá úplně identický názor. Nikdo o vás nepřemýšlí do takové hloubky, jak o sobě uvažujete vy. Pamatujte na to.

6. Neberte věci příliš osobně. Dotýkají se vás slova kolegů? Máte pocit, že ostatní se do vás strefují? Nemusí to být nutně pravda. Ve skutečnosti se totiž většina lidí natolik zabývá svým vlastním životem, že slova, které říkají vám, se vás ve skutečnosti ani moc netýkají. Hovoří o problémech lidí, co je vyřkli, tak si s nimi nedělejte hlavu.

7. Vyrovnejte se s minulostí. Všechny nás v životě něco bolelo, všichni jsme měli nebo máme rodiče, co dělají chyby, zkrátka každý z nás si zažil své malé osobní peklo. Hrabat se ve vzpomínkách a pitvat se v nich ale ničemu nepomůže. Vše, co se nám stalo, nám dává další zkušenosti, chyby nám pomáhají naučit se život žít lépe. A proč tedy řešit, co si o tom myslí vaši rodiče? V mládí jste je stejně neposlouchali, tak nemá cenu se s nimi dohadovat ani teď.

8. Neutrácejte peníze za věci, které nepotřebujete. Taky si občas něco drahého koupíte, a pak toho litujete, uvažujete, že jste to vlastně ani nepotřebovali, že jste takzvaně vyhodili peníze z okna? Podobnými věcmi si život zbytečně komplikujeme. A jen utrácíme to málo, co máme, za věci, které de facto náš život ničím neobohatí. Někdy je méně více. A třeba pak zbyde i na lepší dovolenou.

9. Vzdejte se vzteku. Vztek ubližuje nejvíc nám samotným. Pryč s ním!

10. Nesnažte se mít nad vším kontrolu. Je jen iluzí. Žijeme ve světě, kde není pod kontrolou skoro nic, bylo by tedy bláhové se domnívat, že všechno bude tak, jak chceme. Nebojte se změny ani nových věcí, jinak budete zapšklí a věčně podráždění. Smiřte se s tím, že některé věci se plánovat nedají.

Sdílej článek:
Autor: Jan Novák

Doporučené články