24 OKAMŽIKŮ, které vás přenesou do roku 1969 na WOODSTOCK

Jak si usteleš, tak si lehneš
Lásce bylo na Woodstocku přáno
Nikdo nic neřešil
Všichni si jen užívali
Sdílej článek:

Woodstock 1969 byl první a v podstatě i poslední ročník legendárního festivalu. V předprodeji se prodalo více než 180 000 vstupenek za 18 dolarů a na festival se vydalo více než půl milionu diváků. Přinášíme vám exkluzivní snímky z celé akce, které jen tak někde nenajdete. 

Může vás ještě zajímat: 

21 ÚCHVATNÝCH FOTOGRAFIÍ dívky, co ODVÁDÍ MILENCE. Kam? Budete koukat!

ROTHSCHILDOVA PARTY, aneb jak vypadal takový běžný večírek tohoto šíleného rodu

Festival se původně měl konat ve Woodstocku, kde provozoval Alexander Tapooz nahrávací studio, ale po protestech místních obyvatel bylo nutno hledat nové místo. Pořadatelé jednali s městem Walkill, ale byli odmítnuti pod záminkou, že nezajistili dostatek mobilních toalet. Nakonec poskytl pro festival farmář Max Yasgur svůj pozemek v katastru městečka Bethel, asi 70 km od Woodstocku.

Organizátoři po nějaké době rezignovali na kontrolování lístků a vyhlásili, že festival je zdarma. Celou akci na několik hodin přerušily silné bouřky, ale návštěvníci se poprali i s tím a dál si užívali hudbu i ve vzniklém blátě. Během festivalu zemřeli dva lidé a dvě ženy porodily. 

Na vzpomínku tohoto festivalu se konaly menší Woodstocky k desetiletému, dvacetiletému, pětadvacátému, třicetiletému a čtyřicetiletému výročí akce. 

Sdílej článek:
Autor: Veronika Lišková

Doporučené články