Benzin je nejlevnější za posledního půl roku!

Sdílej článek:

PRAHA - Benzin a nafta zlevňují! A to už třetí týden po sobě. Benzin je tak nejlevnější od loňského května. ŠÍP ví, kde najdete nejlevnější pohonné hmoty.

Ceny benzinu a nafty u pump již třetí týden po sobě klesají. Jen od desátého ledna zlevnil benzin o 57 haléřů a nafta o 56 haléřů. "Snížení cen je dáno hlavně tím, že ropa už dál nezdražuje. Dokonce malinko zlevnila. Teď se čeká hlavně na to, zda americká ekonomika bude v recesi nebo ne. To jsou dva hlavní důvody, proč benzin a nafta začaly také zlevňovat," řekl Šípu analytik Raiffeisenbank Aleš Michl.

Přestože jsou ceny nejnižší od loňského května, vyjma října, kdy klesly pod třicet korun, zůstávají ceny u pump nad třiceti korunami a na většině míst je nafta dražší než benzin. Natankovat se dá ale i levně.

Benzin a naftu prodávají obvykle za nižší ceny proti jiným pumpám hypermarkety. Z klasických pump má nejnižší ceny Tank Ono a různé nádvorní pumpy. V průměru prodávají nejlevnější benzin v Ústeckém kraji, nejdražší ve Zlínském kraji. Naftu tankují nejlevněji na Královehradecku, nejdráž v Praze.

A jak to bude do budoucna? "To netuším, ani si to netroufám předpovídat. Ceny benzinu se vůbec nedají předpovídat na týdny," dodal Michl. Zda tedy ceny u pump budou dále padat, ukážou další dny a týdny.

KDE SE DÁ LEVNĚ NATANKOVAT


Tesco Ústí nad Labem
Natural 95 28,40
Nafta 28,40

Makro v Čestlicích u Prahy
Natural 95 28,90
Nafta 28,90

Tesco Tábor
Natural 95 28,90
Nafta 29,20

Tesco Plzeň

Natural 95 29,00
Nafta 29,20

Makro Zlín
Natural 95 29,50
Nafta 30,90VLASTIMIL RÁDL

Sdílej článek:

Doporučené články