Matka: Syn neuměl plavat, neskákal by do vody!

Sdílej článek:

OSTRAVA - Okolnosti smrti Dušana (16), který se v úterý s Reném Leškou (18) utopil v řece Odře, když utíkali před strážníky, nedávají spát jeho matce Ivetě Kalokové (35) z Ostravy-Radvanic.

Nevěří policejní verzi, podle níž syn s kamarády ukradli měděné trubky, a proto před strážníky utíkali. Pak skočili do řeky a chtěli ji přeplavat. "Dušan neuměl plavat, takže nevím, proč by skákal do vody," tvrdí se slzami v očích Iveta Kaloková.

"Dobrovolně by do řeky neskočil. Tím jsem si jistá, on se totiž velké vody bál. Nechodil ani na koupaliště," dodala matka, která má ještě dva syny, z toho jednoho postiženého. "Dušan neměl důvod utíkat, myslím, že je strážníci do vody zahnali," míní.

Stejný názor mají i rodiče druhého utopeného, Reného Lešky. "Nic neukradli, v nemocnici byli na brigádě, dostali plat, nepotřebovali krást trubky," kroutí hlavou otec Jan Leška, jehož druhý syn pronásledování přežil a je ve vazbě. "Co se stalo, nevíme, k synovi nás ještě nepustili," řekl Leška.

Policisté na případu pracují. "Budou okolnosti ověřovat. To je ale otázka týdnů, ne dnů," řekla včera Šípu mluvčí Soňa Bradáčová.

Staré zločiny vyřešila DNA!


DOMAŽLICE - ­ Kriminalisté slaví úspěch. Po pěti letech se jim podařilo objasnit dva případy brutálního znásilnění. Pachatel (48) už sedí ve vazbě. Při vyšetřování pomohla národní databáze vzorků DNA a to, že pachatel si podobný čin zopakoval minulý měsíc.

Jeho poslední obětí se stala mladá žena, kterou na lesní cestě u rekreačního zařízení Babylon u Domažlic srazil z kola a pokusil se ji znásilnit. Pachatele vyrušilo projíždějící auto se dvěma mladíky, kteří pak pomohli s dopadením násilníka.

V porovnání s centrální databází DNA se jeho vzorek také shodoval se vzorky dosud neznámých pachatelů dvou znásilnění před pěti lety na Tachovsku a Domažlicku.

(ol)

Sdílej článek:

Doporučené články