Kdysi slavný Christian Slater bojoval o život! Bývalá žena mu podřízla HRDLO!

Christian doufá, že má nejdivočejší období života za sebou.
Do Winony Ryder se zamiloval!
V mysteriózním filmu Jméno růže se Seanem Connerym
Od roku 2013 je ženatý s Brittany Lopez.
Sdílej článek:

Řídil pod vlivem drog, sexuálně obtěžoval ženy na ulici, snažil se propašovat zbraň do letadla, seděl ve vězení. Není divu, že Christian Slater (45) na hereckou slávu z 90. let už pouze vzpomíná.

V sedmi letech se poprvé objevil v seriálu, o dva roky později zažil první potlesk za výkon v muzikálu na Broadwayi. Christian Michael Leonard Hawkins přišel na svět 18. srpna 1969 v New Yorku a kariéru měl pevně danou. Jeho matka Mary pořádala herecké konkurzy, otec Michael zase patřil mezi známé televizní herce.

Zkušený svůdce
Vystudoval divadelní školu, a aby si ho lidé nespojovali s otcem, začal používat matčino původní příjmení Slater. Když v 17 letech začal se Seanem Connerym natáčet historické drama Jméno růže, patřil na svůj věk už mezi ostřílené herce. Brzy ale začal sbírat zkušenosti také ve zcela jiných oblastech.

Ve dvaceti letech v opilosti naboural do telefonní budky, pak ujížděl policistům a nakonec se s nimi popral. Tehdy poprvé a zdaleka ne naposledy skončil za mřížemi. Jeho herecká hvězda přesto stoupala, objevil se v hitech jako Robin Hood: Král zbojníků, Interview s upírem nebo Operace: Zlomený šíp.

Platil nejen za vyhlášeného bouřliváka, ale také svůdníka. Chodil s Winonou Ryder, Christinou Applegate nebo Sharon Stone. Jeho skandály nakonec přece jen překročily únosnou mez a kariéra se zadrhla. V roce 1994 se pokusil do letadla propašovat pistoli, o tři roky později mu na rukou cvakla pouta poté, co pod vlivem drog napadl tehdejší přítelkyni Michelle Jonas. Soud mu kromě žaláře vyměřil také odvykací kúru.

Krvavá hádka
Když se v roce 2000 oženil s modelkou Ryan Haddon (*1971), mnozí doufali, že konečně zmoudří. Krátce po sobě se mu narodil syn Jaden a dcera Eliana, ale už v roce 2003 opět plnil černou kroniku. Tentokrát se ocitl v roli oběti. Po prudké hádce v kavárně v Las Vegas po něm manželka hodila skleněnou láhev. Zasáhla ho do krku a způsobila mu hlubokou tržnou ránu, kterou lékaři sešili dvaceti stehy. Pár krátce poté oznámil rozchod, ale rozvod následoval až v roce 2007.

Christian se mezitím pokoušel restartovat hereckou kariéru, režiséři mu však už nevěřili a svěřovali mu pouze menší úlohy. V roce 2005 ho navíc muži zákona opět zadrželi, protože ulici v centru New Yorku sexuálně obtěžoval neznámou ženu.

V posledních letech se horečně snaží napravit vše, co zpackal. „Herectví je jen můj koníček. Moje práce je zůstat střízlivý," řekl v jednom rozhovoru. O nový začátek se pokouší s novou ženou po boku. V roce 2013 se po tříleté známosti oženil s Brittany Lopez, která je o 18 let mladší.

Sdílej článek:
Autor: Tomáš Mrzena

Doporučené články