Bém se opičí po Klausovi

Sdílej článek:

PRAHA - ­ Pražský primátor a místopředseda ODS Pavel Bém doslova vzhlíží k prezidentu Václavu Klausovi jako k bohu. V poslední době dokonce začal napodobovat jeho gesta a mimiku.

Modří ptáci jsou známi svou úctou ke stranickým autoritám a tou čestný předseda, profesor Klaus, bezesporu je. To, co předvádí Bém, je však i v ODS trochu nezvyklé. Pitvoří se na snímcích doslova stejně jako prezident, nastudoval si jeho gesta a s oblibou je při každé příležitosti používá. Bém už rozhazuje rukama téměř stejně dokonale jako Klaus, v grimase "zamyšlený s podepřenou bradou" prezidenta dokonce už předstihuje.

Kvůli Klausovi Bém i mění svůj názor. Primátor, původně velký zastánce Kaplického knihovny na Letné, najednou obrátil a tvrdí, že se na Letnou absolutně, ale opravdu absolutně nehodí. Proč? Se zpožděním se mu doneslo, že pan prezident je proti chobotnici tak silně zaujatý, že se hodlá v případě její stavby připoutat řetězem k bagru či jinému stavebnímu stroji.

Bém dokonce dostihuje Klause i v ješitnosti. Na dotaz Šípu, proč napodobuje prezidentova gesta, jindy sdílný primátor neodpověděl.

Sdílej článek:

Doporučené články