Místo vyučování kupovaly vodku!

Sdílej článek:

CHÝNOV - Každý desátý žák základní školy pije alkohol! Nejčastěji si dopřávají pivo, ale nevyhýbají se ani tvrdému alkoholu. Stejně jako dvě žákyně (14) z Chýnova na Táborsku. Dívky si tam chtěly zpříjemnit náhradní vyučování a koupily si placatku vodky. Pozorné učitelce se ale podařilo láhev dívkám zabavit dřív, než ji stačily otevřít. Obchodník, který alkohol žákyním prodal, bude mít velký problém!

Dívky se v průběhu dopolední školní akce v rámci světového dne pro srdce, kdy na náměstí před školou měřily kolemjdoucím tlak a sportovaly, rozhodly koupit malou láhev vodky. "Byl to nápad dvou kamarádek, ale doplatila na to pouze ta, která ji šla koupit. Myslíme, že vodku chtěly vypít, jinak by si ji nekupovaly. Učitelka jim ale láhev včas zabavila," prozradily Šípu spolužačky nezvedných dívek.

Podle vedení školy není potřeba celou událost zveličovat. "Jedna žákyně koupila malou placatku alkoholu, paní učitelka si toho ale všimla dřív, než ji děvčata stačila otevřít, a láhev zabavila. Případ jsme projednali s rodiči dívky a samotná žákyně byla kázeňsky potrestána," uvedla ředitelka Základní školy v Chýnově Marie Hánová.

Podle jejích slov se celý pedagogický sbor snaží věnovat velkou pozornost případnému zneužívání návykových látek. "Se žáky o problémech pravidelně hovoříme a snažíme se různými aktivitami zabránit těmto moderním nešvarům," dodala Hánová.

Díky Šípu se celou událostí začali zabývat policisté. Prodejci, který žákyni alkohol prodal, udělila tisícikorunovou pokutu. "Už nikdy neprodáme dětem alkohol ani cigarety, ani kdyby nám tvrdily, jako tomu bylo v tomto případě, že je posílají rodiče," dušovala se majitelka vietnamského obchůdku s potravinami, který stojí přímo naproti škole.

V tomto vietnamském obchůdku dívkám alkohol prodali.

René Flášar

Věděli jste, že…
Průzkumy prokázaly, že už ve 4. třídě základní školy (asi 10 let) má opakované zkušenosti s alkoholem až 35 procent dětí! Poprvé se pak s alkoholem setkávají děti kolem jedenáctého roku.
Alkohol je pro děti mnohem nebezpečnější než pro dospělé. Může jim způsobit trvalé poškození jater a nervového systému. Čím mladší dítě začne pít alkohol, tím vyšší je riziko pozdějšího přechodu na tvrdé drogy.
Český právní řád považuje za alkohol lihoviny, destiláty, víno, pivo a jiné nápoje, které obsahují víc než 0,75 objemového procenta alkoholu. Podání alkoholu jakýmkoliv způsobem osobě mladší osmnácti let je trestným činem, za který může být potrestán kdokoliv, včetně rodičů.
Sdílej článek:

Doporučené články