NEŠKODNÁ MARIHUANA? Ze syna jí udělala zombie, co spáchala sebevraždu!

Sdílej článek:

Matthew byl obyčejný kluk, který vynikal v matematice a zajímal se o vědu. Jenže pak se dal na kouření marihuany a to si vybralo svou daň. Začal trpět halucinacemi, dny trávil v děsivé paranoie. Nakonec přestal psychické změny ve svém nitru zvládat. Stal se násilnickým a začal mluvit o sebevraždě. Rodiče ho okamžitě dali do léčebny, jenže tam se jejich syn oběsil…

Melanie Leahy má asi jako každá matka spoustu fotografií milovaného syna. Teď, když už kolem sebe syna nemá, staly se fotky smutným mementem zmařeného života. Nejvíc prý ženu bolí pohled na třináctiletého Matta ve školní uniformě. „Už jako kluk mluvil o své budoucnosti. Chtěl mít velkou rodinu, přemýšlel, že bude v dospělosti podnikat," vzpomíná Melanie se slzami v očích.

„Když mi volali z nemocnice, že Matthew zemřel, zlomilo mi to srdce," přiznává bez okolků. „Nejvíce mě ale šokovalo, že v léčebně dopustili, aby se něco takového stalo," dodává.

Rozhodnutí dát syna do psychiatrické léčebny si asi teď bude vyčítat do konce života. „Věřili jsme s jeho otcem, že je v těch nejlepších rukách, že jsme pro něj udělali to nejlepší," říká. „Nikdy bychom s tím nesouhlasili, kdybychom věděli, že ho tím posíláme na smrt," vyčítá si dnes.

Spolu s manželem zatím pořádně neví, jak se vlastně celá smutná událost odehrála. V jednom má ale jasno – příčinou té tragédie byla marihuana!

„Byl to absolutně úžasný kluk, odmalička velmi chytrý. Už ve třech se naučil plavat, v devíti patřil v akademických předmětech k nejlepším na škole," vzpomíná.

Jenže tou dobu se kromě Mattových školních úspěchů stalo ještě něco: jeho rodiče se rozvedli. „Vychovávali jsme ho ve střídavé pěči několik let. Když se mu něco nezdálo, řešili jsme to," odmítá možnost, že by za psychickými problémy chlapce mohlo napjaté prostředí domova.

Zásadní zlom tak podle ní přišel v době, kdy bylo Matthewovi čtrnáct. „Učitelé nás upozornili, že už se škole nevěnuje tolik jako dřív," uvedla jeho matka.

Díky charakteristickému pachu marihuany, který se pravidelně linul z Mattovy školní uniformy, jeho matka ihned poznala, kde je jádro celého celého problému. „Konfrontovala jsem ho s tím, ale všechno zapřel. Chtěla jsem, aby šel na testy. Oba jsme s bývalým manželem dělali maximum, abychom mu od jeho závislosti pomohli. On ale kouření trávy považoval za neškodnou zábavu," vypráví příběh svého marného boje za záchranu syna zlomená žena.

Matthew pak ukončil střední školu a rozjel vlastní počítačovou firmu. Matce se ještě před smrtí svěřil s pocitem, že se něco špatného plazí v jeho těle. Tvrdila mu, že to může být z marihuany. S otcem ho proti jeho vůli poslali na léčení. Už ale asi bylo pozdě…

Sdílej článek:
Autor: Jan Novák

Doporučené články