Patology v kauze KRAMNÝ čeká těžká práce. Poradí si s POCHYBNOSTMI?

Sdílej článek:

Vyhráno ještě zdaleka nemá, přesto mu rozhodnutí egyptských vyšetřovatelů zastavit stíhání pomohlo. Česká policie nicméně ve vyšetřování zamotaného případu Petra Kramného (36) pokračuje dál, stejně tak zůstane hlavní podezřelý a obviněný manžel a otec zemřelých žen ve vazbě.

Vyšetřovatele podle žalobce Víta Legerského verdikt Egypťanů nepřekvapil. „S touto možností jsme počítali už od února. Na trestní řízení v Česku to ale nemá vliv," řekl státní zástupce.

Určité komplikace však připustil. Čeští soudní znalci a patologové, kteří provedli pitvu obou žen, podle něj budou muset vypořádat s výsledky egyptské pitvy. Zatímco ze závěrů egyptských patologů vyplývá, že matka s dcerou mohla zemřít po možné otravě neznámým jedem, čeští odborníci určili jako příčinu smrti zásah elektrickým proudem.

"Vyžádali jsme si proto u našich soudních znalců doplnění znaleckých posudků. A egyptská strana nám poskytla pitevní zprávu. Požádali jsme znalce, aby se k ní vyjádřili. Zda trvají na svých závěrech," popsal rozpory Legerský. Znalci by se s tím měli vypořádat během měsíce.

Jasno má naopak Kramného obhájkyně Jana Rejžková. "Nastalo k pochybení ze strany znalců, kteří konstatovali, že k úmrtí došlo po zásahu elektrickým proudem," tvrdí. Dodala, že své námitky bude postupně doplňovat do vyšetřovacího spisu. Kramný prý stále tvrdí, že je nevinen.

Sdílej článek:
Autor: Petr Slonek

Doporučené články