Drama skončilo šťastně

Sdílej článek:

POBĚŽOVICE – Hodiny napětí, armáda i hasiči v pohotovosti. Nikdo neví, jestli zřícená budova neukrývá lidské oběti.

Malá obec Poběžovice u Domažlic byla ve čtvrtek večer celá na nohou. Lidé se obávali, že stodola, která se krátce po dvacáté hodině večer zřítila, pohřbila děti, které si v ní hrály.

Zranění unikla snad jen o vlásek dvanáctiletá místní školačka Dominika Adamcová. „Šla jsem na procházku se psem, a když jsem stodolu v zámeckém parku míjela, ozvala se strašná rána. Viděla jsem, jak se barák řítí k zemi,“ popsala zážitky školačka, která mobilem zalarmovala rodiče.

Během chvíle přiběhla ke starostovi místní žena a tvrdila, že necelou půlhodinu před tím, než objekt spadl, odtud slyšela šramot a hlasy. Starosta obce Hynek Říha startuje záchrannou akci. Na místo dojíždějí hasiči, policie, z rozhlasu v Poběžovicích se ozývá několikrát za sebou prosba: „Pokud někomu chybí někdo z rodiny, zavolejte na tísňovou linku!“

Lidé se stahují na místo. Každý se snaží pomoci. „Mámo, přines něco k jídlu, to vypadá na dlouho,“ ozývá se z davu. Vyděšení školáci si špitají, že by snad nemuseli ráno do školy, která je v těsném sousedství objektu. Dospěláci ale mají starost. „Je to tu nebezpečné. Pod stodolou jsou rozsáhlé sklepy a studna, od které vede podzemní cesta do zámku. Ta se může kdykoliv propadnout,“ obává se otec dvou malých dětí.

Na místo přijíždí policejní psovod se psem a hasiči z Tachova s termokamerou. Pes označuje místo, kde by mohli být lidé. Vzápětí přilétá vrtulník armádních záchranářů z Prahy. Veze další tři speciálně vycvičené psy k prohledávání sutin. Pátračka vrcholí. Blíží se půlnoc a záchranáři pročesávají poslední metry sklepa a zbytky sutin.

Po půlnoci se ozývá hlas vyšetřovatele Jiřího Bártka. „Pod sutinami nikdo není!“ Lidé se rozcházejí. Obavy se nepotvrdily, žádné z dětí pod sutinami nebylo.

Sdílej článek:

Doporučené články