Opilci, bezdomovci a mrtvola!

Sdílej článek:

PRAHA - Špína, zápach, žebráci, opilci, povalující se bezdomovci. Tak to už několik let vypadá u stanice metra Vltavská. Lidé se tu večer bojí i projít. A co víc! Před nedávnem tam ležel pár metrů od zastávek mrtvý bezdomovec!

Je to ostuda města! Bezdomovci okupují Vltavskou už pár let, ale co se tam děje teď, snad nikdo nepamatuje. Otravují cestující na zastávkách, opilí sprostě pokřikují, přespávají pod mostem, dělají všude odporný nepořádek.

Lidé, kteří tudy musí denně procházet, jsou zděšení. "Je to tam větší hnus než na Hlaváku nebo na Národní!" stěžuje si jeden z nich. Před nedávnem našli dokonce policisté u Vltavské v křoví mrtvolu, zřejmě bezdomovce.

"Je to skutečně krizové místo, proto tam stojí každý den mobilní stanoviště strážníků," vysvětluje šéf městské policie v Praze 7 Jiří Vacek.

V říjnu se má navíc otevřít v bezprostřední blízkosti metra nová služebna strážníků. Co ale pochybné existence na místě drží, jsou hlavně stánky s levným alkoholem. Radnice Prahy 7 už požádala Technickou správu komunikací (TSK), pod niž stánky spadají, aby tu prodej alkoholu zakázala.

"Do smluv s nájemci zapracujeme jak zákaz prodeje alkoholu, tak i povinnost zajistit úklid v okolí stánků," slibuje mluvčí TSK Tomáš Mrázek. Pokud by to prodejci nedodrželi, TSK jim prý neprodlouží smlouvy, které vyprší na konci roku.

 

Hadry, špinavé deky a krabice, v nichž přespávají bezdomovci, najdete v okolí Vltavské skoro všude.


Sdílej článek:

Doporučené články