Na vozíčkáře spadl strop!

Sdílej článek:

JINOŠOV - Hrůzu a bolest včera zažil pacient Ústavu sociální péče v Jinošově na Třebíčsku, když se na něj zřítil strop. Vozíčkáře (50), který odpočíval na lůžku, sutiny vážně zranily. Záchranka ho odvezla do brněnské nemocnice. "Muž měl poranění hlavy," uvedl ředitel záchranné služby Lukáš Kettner.

Strop spadl jen chvilku poté, co na půdě prošlo několik zaměstnankyň, které vynášely matrace. Vedení ústavu pak vystěhovalo dalších 30 klientů z pokojů horního patra. Podle posledních zpráv pro ně ústav musí hledat náhradní ubytování.

(šíp)

 

Revizoři chtějí přitvrdit


ÚSTÍ NAD LABEM - Jezdíte na černo autobusem nebo tramvají? Můžete přijít o mobil, hodinky nebo šperky! Neslýchanou novinku chtějí prosadit radní v Ústí nad Labem. Návrh by revizory pasoval do rolí exekutorů. Nápad je odezvou na neplatiče, kteří většinou žijí ze sociálních dávek. Ústecký magistrát už na ně nemá žádné páky, zároveň ale přiznává, že návrh má daleko do uvedení v praxi.

Myšlenka ústeckých radních se zamlouvá i jiným městům, třeba v Liberci nebo Brně. I tady se totiž potýkají se špatnou vymahatelností pokut.

A co na to hlavní město? "Je to počin ústeckých radních a pražský dopravní podnik vyčká, jak to bude probíhat," uvedl včera mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený. "Do té doby se tím nebudeme zabývat," podotkl. "Jsem přesvědčen o tom, že v těchto případech by jednání revizorů neobstálo před soudem," soudí právník Jan Černý.

 

V rohlíku byl hřebík


TÁBOR – Rodina z Tábora málem posnídala hřebík. Na sídlišti Nad Lužnicí koupila rohlíky a doma při vyndávání z tašky si pak muž všiml, že z jednoho kusu pečiva čouhá několikacentimetrový hřebík. Pekárna se rodině omluvila.

 

Auta zabíjela chodce


OSTRAVA – Na severu Moravy ve čtvrtek a v pátek zahynuli dva chodci. Nejprve v Ostravě auto na přechodu srazilo ženu (72), která později v nemocnici zemřela. Další tragédie, při které zahynul chodec, se stala včera brzy ráno v Havířově.

 

Vybuchl kotel


ČESKÁ LÍPA – Ve Slunečné vybuchl v pátek ráno kotel v rodinném domě. Následný požár popálil muže, který v kotli zatápěl. Muž byl převezen do nemocnice.

(red)

Sdílej článek:

Doporučené články