Spolupráce ve zdraví

Sdílej článek:

PRAHA – O spolupráci jednala včera ministryně zdravotnictví Ulla Schmidtová s českým kolegou Tomášem Julínkem (ODS). Navštívila také Fakultní nemocnici v Motole. Podrobně se také zajímala o financování české vysokoškolské medicíny.

Poslanci nebudou platit v MHD!

BRNO – Ústavní soud včera odmítl stížnost dopravní firmy Student Agency spojenou s návrhem, aby byla zrušena část zákona umožňující poslancům a senátorům užívat bezplatně veřejnou dopravu.

Supermarkety škodí!

PRAHA – Supermarkety zhoršují životní prostředí, zabírají úrodnou půdu, jsou stavěny v záplavových oblastech a podílejí se na zbytečném rozšíření měst. To jsou výsledky výzkumu občanského sdružení „Nesehnutí,“ který prověřoval budování 168 velkoplošných prodejen v ČR.

Skupina bratrů Mašínů: Chtěli jsme zabít Gottwalda!

PRAHA - ­ Archiv StB prozradil: Prezident Gottwald měl být zavražděn! Jeho zabití plánovala skupina bratří Mašínů! Prováděli různé sabotáže, nakonec ale uprchli na Západ. Při jejich krvavém útěku zahynulo sedm lidí.

"Já jsem k Mašínovým opatrný, umírali nevinní," sdělil pro ŠÍP František Bublan (ČSSD). Jeden ze členů skupiny, Milan Paumer, ale tvrdí: "Toužili jsme po svobodě. I pro ni jsme chtěli odstranit Gottwalda."

Existence plánu zabít Gottwalda je novinka, která posouvá kauzu Mašínových do politické roviny. "V materiálu jeden z příbuzných Mašínů uvádí, že existoval i plán útoku na Bacílka a další šéfy StB," řekl ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček, který nový objev z archivu StB zveřejnil.

(red)

Sdílej článek:

Doporučené články