Tohle zdravý rozum zkrátka NEBERE! Muž ve vlaku nabíjel iPhone a pak...

Sdílej článek:

Koukal jako blázen. Robin Lee (45) jel koncem minulého týdne vlakem po Londýně. Skončil na nástupišti obklopen čtyřmi vý-hrůžně se tvářícími policisty. A co provedl? Vytáhl nabíječku…

Moderní telefony jsou s výdrží na štíru, a tak byl Robin velmi rád, když ve vlaku nadzemní dráhy našel zástrčku, v níž začal nabíjet skomírající iPhone. Tím si ale pěkně zavařil. Náhle k němu přišla policistka a začala křičet, že je zatčen za krádež elektřiny. Muž na ni nejprve nevěřícně zíral, ale když mu nasa-dila pouta a na nejbližší zastávce ho postrkem vyvedl z vlaku a svěřila do péče kolegů, pochopil, že jde o krutou realitu.

Robin skončil na služebně a poté dokonce v cele. Ještě téhož dne byl ale propuštěn.

Ač se to nezdá, policistka jednala sice trochu horlivě, ale přesně v mezích zákona. Krádež elektřiny je v Británii podle trestního zákoníku z roku 1968 trestným činem se sazbu až pětiletého odnětí svobody.
Problém byl v tom, že zásuvka ve vlaku, k níž Robin připojil svůj telefon, byla opatřena nápisem, že je určena pouze pro úklidové čety a nikoli pro veřejné použití.

Policie později dodala, že muž skočil v poutech na služebně nikoli kvůli nicotnému odběru elektřiny, ale hlavně proto, že při zatýkání kladl odpor.

Celý případ tak silně připomíná nedávnou absurdní historku z Pardubic, kde horlivý policista srazil k zemi a spoutal muže, který přecházel na červenou.

Sdílej článek:
Autor: Tomáš Mrzena

Doporučené články