Tutanchamonova hrobka je v Brně

Sdílej článek:

BRNO - Výstava věnovaná Tutanchamonovi v dějinách bude zítra v 10 hodin dopoledne slavnostně zahájena v brněnské Titanic Hall. Brno je po Curychu teprve druhým evropským městem, kde se tento velkolepý projekt představí.

V kopii hrobového komplexu a v doprovodných expozicích si návštěvníci budou moci prohlédnout přes tisíc replik předmětů z faraonovy pohřební výbavy a blíže se seznámit se starodávnou civilizací, která vzkvétala na březích Nilu. Výstava představuje Tutanchamonovu hrobku tak, jak ji v listopadu 1922 objevil archeolog Howard Carter.

Na výstavním projektu pracoval tým expertů za pomoci a dohledu známých egyptologů více než pět let. Návštěvníci se během prohlídky mohou vžít do Carterovy role a znovu objevit skrytou hrobku, ale také si podrobně prohlédnout nejvýznamnější předměty, které v ní byly nalezeny. Návštěvníkům budou k dispozici multimédia a u některých témat i interaktivní prezentace s pečlivě vybranými informacemi o egyptských dějinách a náboženství. Nikde jinde na světě, ani v Egyptě, nemohli lidé vidět hrobku a poklady uspořádané tak, jak byly nalezeny při objevu.

Samostatná příloha k výstavě Tutanchamon - jeho hrob a poklady vyjde v pátečním Šípu. Přinese řadu soutěží o vstupenky zdarma.

(vw)

Sdílej článek:

Doporučené články