Den pomsty nadešel

Sdílej článek:

CARDIFF - Potřebují ve velšském Cardiffu vyhrát, aby měli přes léto klid. Českou fotbalovou reprezentaci čeká další důležitá bitva o postup na mistrovství Evropy 2008.

Den pomsty nadešel! Velšské, samozřejmě! Reprezentace s drakem na prsou dodnes neskousla zářijovou porážku 2:1 na teplických Stínadlech. "Minimálně jeden gól jsme dostali z ofsajdu. Spíš oba dva," bručí kouč John Toshack, kudy chodí.

Kapitán Ryan Giggs, který se dnes na Millenniu s velšskou reprezentací rozloučí, je zase nabroušený na Petra Čecha. V nedávném finále Anglického poháru mu totiž gólman ukradl gól a nakonec i trofej. "Byl s míčem za čárou, musí to vědět," žaluje Giggs. "Fauloval mě, tak co by chtěl," hájí se Čech.

Dost důvodů na to, aby se nároďák připravil na klasické ostrovní peklo. Forma reprezentace je přitom ve hvězdách. "Začátkem června má problémy každý. Únava, zranění, s tím se musíme vypořádat. Můžeme si pomoci i taktikou," dumá kouč Karel Brückner. Neřekne naplno, zda by bral bod, na který se rozhodl hrát v Irsku. "Předem to nevím. O tom rozhoduje vývoj zápasu a síla soupeřů, to je koučink."

Loučení s Giggsem atmosféru zápasu umocňuje. "Rád jsem se na něj koukal, ještě než jsem do Anglie přišel. Bude to náš největší protivník, ale věřím, že zápas zvládneme," říká kapitán Tomáš Rosický. "Dárek pro Giggse nechystáme. Jsem ale upřímně rád, že budeme u toho, až se takový ohromný fotbalista rozloučí," dodává Brückner. Co kdyby Češi prohráli? Bude to pak poslední Brücknerův zápas? "Bez komentáře," odvětí trenér.


Ryan Giggs nedokázal utišit plačící dítě před utkáním s Novým Zélandem.

Millenium není Juliska


Velšané čekají návštěvu 30 tisíc lidí. Ale i kdyby bylo Millennium vyprodané, český kouč by se nebál. "Bouřlivé prostředí k fotbalu patří, takové máme rádi. Já vždycky míval problémy akorát s Juliskou," zavtipkoval Karel Brückner na účet tristních návštěv na někdejší Dukle. "O té Julisce jste jim to nepřeložil…" obořil se kouč naoko na mluvčího Lukáše Tučka, který koučovu repliku Velšanům raději zatajil.

Kapitánem magor


Pamatujete, v jak rozjitřené atmosféře dvakrát končil reprezentační kariéru Pavel Nedvěd? Velšané zvládají stejný problém s noblesou. Jistě i proto, že kouč John Toshack byl úplně první, komu Ryan Giggs oznámil, že uprostřed rozehrané kvalifikace končí. "Plně ho chápu. Ryan potřebuje ve svém věku motivaci a s reprezentací se nikdy nikam nedostal. Za to, co pro Wales udělal, si zaslouží obrovské ovace," vyzdvihl Toshack.

Překvapil, když novým kapitánem určil Bellamyho. Potetovaný fotbalista už několikrát platil pokutu za napadení. Třeba spoluhráče Riiseho v Liverpoolu klidně majznul golfovou holí. Svérázný týpek… "Craig má charisma. Je to ideální frontman," stojí si Toshack za svým. Na frontmany to tedy budou mít Velšané s Čechy 1:1…

Craig Bellamy je na Ostrovech vyhlášeným brouskem.


Stachanovec zmírní exotiku


Stal se českým stachanovcem. Obránce David Rozehnal odehrál ze všech fotbalistů nejvíc minut, ve Walesu ho dnes čeká již 59. zápas v sezoně!

"Pořád ještě nejsem fotbalem přesycený. Poslední tři týdny jsme v Paříži hráli jen jeden zápas týdně a chyběl mi cyklus neděle ­ středa, na který jsem zvyklý," usmívá se hráč St. Germain.

Na dovolenou se ale těší. Loni si s manželkou užívali až na Bali. "Letos to bude méně exotické, ale velmi krásné. Kam pojedeme, si však tentokrát nechám pro sebe."

Rozehnal je vždy vstřícný, po hotelové aféře nároďáku je však i on ostražitější. Po Německu avizoval, že se na nejbližší reprezentační akci asi nebude těšit. "Sraz je tentokrát pro nás složitější. Věci, co se staly, však už pro mě neexistují. Jsem v reprezentaci rád," zdůrazňuje stoper, který by měl v nejbližších dnech přestoupit od Dortmundu.

Sdílej článek:

Doporučené články