Hamiltonovi fandí i Španělé

Sdílej článek:

INDIANAPOLIS - Cirkus Formule 1 je v Mekce automobilového závodění, v Indianapolis. Před nedělní Velkou cenou USA poutají největší pozornost Robert Kubica a Lewis Hamilton.

Robert Kubica, který v neděli v Montrealu jako by zázrakem přežil hrůzostrašnou havárii, se poslední tři dny usilovně snažil dát se do pořádku. Věřil, že se mu to podařilo a že bude moci v neděli závodit. Ale lékaři z Mezinárodní federace mu rozsvítili červené světlo. Na návrat do kokpitu si bude muset počkat.

 

"Dělal jsem všechno pro to, abych mohl jet. Rehabilitoval jsem, odpočíval Už i ten kotník je v pořádku. Je mi to líto, ale rozhodnutí respektuji," řekl smutný Polák. Lewis Hamilton přijel do Indianapolis ověnčen slávou vítěze kanadské Grand Prix a v pozici lídra šampionátu. V týdnu nezahálel. Reklamní povinnosti ho zavedly do New Yorku a do Washingtonu. "A taky jsem dostal asi dvě stovky blahopřejných esemesek. Snažím se na ně odpovídat, ale je to fakt těžké," smál se. Lidé v Americe ho prý nepoznávají.

 

"Mohl jsem se pohybovat úplně volně. Lidi mě poznali jen párkrát. A nakonec se ukázalo, že to byli angličtí turisté. Potkal jsem taky jeden španělský pár. Řekli, že mi fandí, přestože jsou Španělé," vykládal anglický nováček. Nad invektivy svého španělského kolegy Fernanda Alonsa se povznesl a na titul mistra světa prý zatím nemyslí. "Ještě nás čeká jedenáct závodů, je brzy. A já jsem si takové myšlenky zakázal. Jsem nováček a pořád se učím," poznamenal.

Sdílej článek:

Doporučené články