Italský experiment: imitace nehod

Sdílej článek:

Auta na střeše, boku. Motorka padlá uprostřed kruhového objezdu. Ne to není scéna z německého seriálu Kobra 11, ale obrázek z italského městečka Buccinasco.

Zdejší starosta Loris Cereda se rozhodl ve spolupráci s policií bojovat proti množícím se dopravním nehodám zajímavým způsobem. Nechal si ve svém městečku poblíž Milána vytipovat krizová místa a na ně nastražil dopravní prostředky tak, že vypadají zdevastovaně, jako by právě havarovaly.

Právě tyto imitace dopravních nehod mají kolemjedoucí postrašit a zapříčinit, aby se řidiči na silnicích chovali opatrněji. „Vyberte si život, ne smrt v sobotu večer,“ tak zní motto italské represivní akce. Zajímavé…

Václav Špička z Autoklubu ČR také vidí v kulisách z Buccinasca docela dobrou věc. „Je to docela vtipné řešení. Otázkou však je, kolik řidičů si ve skutečnosti uvědomí, že má jet opatrněji. Každopádně každá snaha o bezpečnost silničního provozu se cení,“ tvrdí český odborník. Nepředpokládá však, že by se podobně fingované nehody začaly brzy „stavět“ i u nás.

(lvg)

Sdílej článek:

Doporučené články