Slávisté zobají

Sdílej článek:

PRAHA - Hýří humorem. Trenér fotbalové Slavie Karel Jarolím není před historickým zápasem sešívaných v Lize mistrů rozklepaný. Kouč před soubojem se Steauou řekl, že Pražané chtějí ve skupině získat všech osmnáct bodů.

Ládují se vitamíny, aby nelehli. Výkyvy počasí nyní nejvíce zlobí fotbalisty Slavie. Před zápasem se Steauou na sebe dávají obzvlášť velký pozor. "Posloucháme na slovo rady lékařů, protože chvíli je vedro a druhý den chladno. Díky vitamínům bychom ale měli být fit," řekl obránce Erich Brabec.

Ze slávistů sálá před vstupem do Ligy mistrů nadšení. "Jak by také ne, když jsme se do hlavní části probojovali vůbec poprvé. Chceme ale dokázat, že ve skupině nejsme náhodou," přeje si kouč Karel Jarolím.

Také hráči cítí, že se blíží něco velkého. "Už jen pohled na Strahov je úplně jiný, jak je polepený logy. Doslova září jako by byl stadion nový," přiznal se gólman Martin Vaniak, který na nedávném reprezentačním srazu vyzvídal od Radoslava Kováče, jaká je v Lize mistrů atmosféra. "Řekl mi, že rozdíl mezi Pohárem UEFA a Ligou mistrů je jako nebe a dudy. Jsem rád, že to poznám na vlastní kůži."

Nechybělo příliš a Vaniakův kámoš Erich Brabec by si možná nikdy Ligy mistrů nezahrál. "Kdyby nedal na mě trenéru Jarolímovi tip Vlček, asi bych o této soutěži jen snil."

Jaká pohoda vyzařuje ze Slavie, dokreslil i lodivod Jarolím, když od Rumunů dostal dotaz, kolik bodů jeho tým chce ve skupině udělat. "Všech osmnáct," utáhl si ze soupeře.

Slavia - Steaua Bukurešť


Liga mistrů, skupina H
Dnes od 20.45, přímý přenos ČT2,
rozhodčí: Benquerenca (Portugalsko).

Slavia:
Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Dříždal - Janda,Tavares, Kalivoda, Pudil - Vlček, Šenkeřík.

Steaua:
Zapata - Golanski, Goian, Rada, Marin - Nicolita, Petre, Lovin, Dica- Neaga, Zaharia.

Strahov piloval. Na stadionu Slavie už včera před historickým zápasem sešívaných v Lize mistrů hrála znělka soutěže, při níž třicítka dorostenců mávala plachtou s hvězdným míčem. Generálku absolvovalo i 22 osmiletých žáčků, kteří doprovodí hráče Slavie a Steauy na hřiště.

 

Maradonu z Karpat živí i turistika


Zajali ho lovci autogramů! Kouč fotbalistů Steaua Bukurešť Gheorghe Hagi si užíval popularity i po příletu do Prahy. Hagi, který hrál za Real i Barcelonu, patří v Rumunsku mezi národní hrdiny.

Maradona z Karpat, jak se mu přezdívá, nikdy nezapomněl, jaký klub ho proslavil. Hrdě se hlásí ke Steaue a po sedmnácti letech vandrování po Evropě se do ní vrátil jako trenér. "Poslechl jsem své srdce," říká Hagi.

V rumunském letovisku Mamaia skoupil řetězec nejluxusnějších hotelů. "Turisté mě vedle fotbalu solidně živí. Nestěžuji si," usmívá se bývalý reprezentant, který se zatím jako trenér výrazně neprosadil. Snad i proto, že mu šéfové házejí klacky pod nohy. Majitel Steauy Becali Hagimu nařídil, aby dnes zařadil do sestavy Surdu a Badoie. Jak ne, může jít.

Hagi dává autogram po příletu do Prahy.

 

Sdílej článek:

Doporučené články