Kachna? Ne, dýně!

Sdílej článek:

Matka příroda zase jednou dokázala, že má pořádný smysl pro humor. Přesvědčila se o tom Angličanka Marilyn Partridge (62), která vypěstovala dýni vypadající jako kachna! Přečtěte si i další kuriozity, které ve světě odehrály!

„Když jsem ji poprvé uviděla, vybuchla jsem smíchy,“ popisuje zahrádkářka. Ale pozor! Domníváte-li se, že plodu, na němž je dokonce patrné i „mžourající oko“, paní Marilyn k jeho tvaru nějak pomohla, jste na omylu. „Vyrostla úplně sama, nic jsme pro to nedělali. Je to kompletně dílo přírody, s manželem jsme dokonce zapomněli, že jsme ji vůbec zasadili,“ upozorňuje.

Vánoce po Japonsku? POD VODOU

Japonci se rozhodli obšťastnit na Vánoce i podmořské „kamarády“. V jokohamském vodním parku Kakkejdžima připravili velkolepou show, během níž Santa Claus pod vodou krmil velryby a delfíny, kteří ho za odměnu povozili na nose. Zlatým hřebem programu pak bylo představení sardinek, které v obřím šiku vytvořily maketu vánočního stromku.

Byl 23 let v kómatu A VŠECHNO VNÍMAL!

Téměř čtvrt století na vlastní kůži prožíval nejšílenější „noční můru“, jakou si můžete představit. Angličan Rom Houben (46) byl třiadvacet let uvězněn ve vlastním těle, nemohl se pohnout ani vydat hlásku.

Lékaři mu totiž chybně diagnostikovali dlouhodobé kóma a trvalý vegetativní stav – jenže on celou dobu všechno vnímal! „Řval jsem z plných plic, ale nevyšel ze mě jediný zvuk. Celou tu dobu jsem se snažil snít o jiném, lepším životě,“ popisuje (za pomoci vyťukávání do počítače) muž, kterému se stala osudnou autonehoda z roku 1986. Od té doby se doktoři mylně domnívali, že je ve vegetativním stavu. Až před třemi lety se za pomoci nových technologií skenování ukázalo, že Houbenův mozek je takřka plně aktivní a pacient se díky terapiím vrátil do (téměř) normálního života – sice nemůže mluvit, ale díky počítači je v kontaktu se světem.

Milion a čtvrt za Santovo oko

Vánoce s lehce „porouchaným“ Santou Clausem? To si na Novém Zélandu evidentně nedovedou představit. Jak jinak si vysvětlit fakt, že ve městě Auckland jsou ochotni investovat v přepočtu milion tři sta tisíc korun jen kvůli opravě vadného oka dvacetimetrové Santovy sochy?

„Ta skulptura tu stojí už od roku šedesát, je symbolem našeho města,“ zdůvodňuje starosta Alex Sweney investici, za níž by se místo jednoho Santova oka dala pravděpodobně postavit kompletně nová socha…

Hledal tátu a našel MASOVÉHO VRAHA

Dlouhá léta se pídil po tom, kdo je jeho biologický otec. Teď s hrůzou zjistil, že jím není nikdo jiný než sériový vrah Charles Manson (75)!

Matthewu Robertsovi (41) to prozradila jeho matka, která ho jako malého kluka dala k adopci a on ji po letech pátrání našel. „Když mi máma řekla pravdu, zhroutil jsem se. Přemohla mě bezmoc a vztek, je to, jako kdyby vám řekli, že váš otec je Adolf Hitler,“ teskní Roberts, jehož otec má na svědomí několik brutálních vražd a mj. jiné i znásilnění, po němž přišel na svět právě Roberts.

Šperky chtěl ukrást v kuřeti

Lup se dá schovat do ledasčeho. Ale jistý zaměstnanec klenotnictví Browns v jihoafrickém Johannesburgu na to šel vskutku originálně: Luxusní šperky a zlato chtěl odnést v pečeném kuřeti!

Bohužel pro něj byl však při „čórce“ chycen a okamžitě obviněn z pokusu o krádež a z držení kradeného zboží. Policie, která nyní případ zkoumá, předpokládá, že dotyčný firmu okrádal už v minulosti. Osudným se mu však stalo až pečené kuře…

Sdílej článek:

Doporučené články