Kočí blbnul na vozíku!

Sdílej článek:

PRAHA - Zase se ukázali veřejnosti! Hokejisté Tampy Bay si včera po třech dnech strávených v Německu a na Slovensku zahráli baču a florbal v Jedličkově ústavu.

Rozdávali dobrou náladu. Vybraní borci ze zámořské NHL v čele s obrovitým Davidem Kočím včera dorazili do Jedličkova ústavu a svojí návštěvou rozradostnili postižené děti. Hrstka slavných hokejistů si na hodinu vyzkoušela, jaké je to být usazený na invalidním vozíku. Zahráli si s dětmi baču, neboli obdobu petanque, a rozdali si to v zápase florbalu. Po "tuhém boji" Lightning podlehli týmu Jedličkova ústavu 4:5, vyměnili si dresy a vydali se odpočívat před dnešním otevřeným tréninkem v libeňské areně.

Show pro české fandy proběhne už za přítomnosti Rangers! Newyorčané včera vyhráli v Bernu Victoria Cup (nad ruským Magnitogorskem zvítězili 4:3, byť už 0:3 prohrávali) a dnes přistanou v Praze.

(kud)

Takhle bojují Rangers!BERN - Oslava sta let hokeje jak má být! Metallurg Magnitogorsk bojoval o čest toho evropského proti newyorským Rangers srdnatě a dokonce už 3:0 vedl. Jenže tlaku zámořského celku neodolal, nakonec prohrál 3:4 a premiérového Victoria Cupu se zmocnil tým věhlasné NHL.

Šok na úvod! Platonov vypálil a Metallurg se radoval už ve 2. minutě. A Rangers měli nadále velké problémy. "Magnitka" toho dokonale využila na konci první části a ozdobila ji dalším gólem. v 31. minutě po trefě Zavaruchina už to bylo 3:0 pro Rusy! Vykulení Jezdci se marně pokoušeli dostat do zápasu, vysvobodil je až Drury, těsně před druhou sirénou poprvé pokořil tým, ve kterém nechyběli Češi Marek, Kudrna, Rolinek či Pilař.

Pravý kolotoč se známkou nejlepšího světového hokeje roztočili Rangers v závěrečných dvaceti minutách. V honbě za vítězstvím v premiérovém souboji celku NHL a krále evropského klubového hokeje pak zámořští bohatýři motali ruské hlavy. Vrcholem pak byla situace v čase 19:40, kdy Ryan Callahan strhnul trofej na stranu týmu z Manhattanu. Magnitogorsk dřel, ale zvítězili Jezdci, v jejichž sestavě se objevili i Rozsíval a Průcha.

Jan Homolka

NY Rangers­ - Magnitogorsk 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Branky: 40. Drury (Žerděv), 46. Fritsche (Rozsíval), 51. Drury (Gomez, Näslund), 60. Callahan - 2. Platonov (Čistov), 19. Malenkych, 31. Zavaruchin (Aťjušov, Marek).
Rozhodčí: O`Halloran (Kan.), Rönn (Fin.).
Vyloučení: 7:10.
Využití: 2:2.
Diváci: 13 794.

Callahan (v modrém) 20 vteřin před koncem třetí třetiny rozhodl o tom, že Victoria Cupu se zmocnili jezdci z New Yorku.

Sdílej článek:

Doporučené články