Má dceru i rychlé lyže

Sdílej článek:

DĚČÍN - ­ Skikrosař Tomáš Kraus zažil skvělý víkend. V pátek se stal otcem a v neděli se mu vrátily jeho nejlepší lyže, které už málem oželel.

Nejdřív pekelná smůla, pak dvojnásobná radost! Na víkendový závod Světového poháru do Les Contamines dnes Tomáš Kraus vyrazí jako otec šestidenní dcery Lucinky. Odjezd o den odložil, včera v poledne přivezl manželku Lenku s dcerou z porodnice domů. "Není příjemné právě teď odjíždět, ale to je život," povzdechl si dvojnásobný mistr světa ve skikrosu.

Naštěstí si s sebou veze svoje nejrychlejší lyže, které dlouho testoval! A přitom chybělo málo, a byly pryč! "Ztratily se mi cestou z Ameriky a našly se až po třech týdnech ve Frankfurtu. Přivezli mi je o víkendu," líčil Kraus. Svých salomonek by hodně litoval. "Rychlé lyže se hledají moc těžko a když je najdete, používáte je třeba několik let," vysvětlil.

Nad zdravotní lapálií, natrženým vazem v palci, Kraus jen mávne rukou: "V úterý jsem si ho nechal přesádrovat, asi s tím dojezdím sezonu."

V Le Contamines, kde Světový pohár začne, Kraus už dvakrát vyhrál, loni skončil druhý. "Vyhrávání je skvělé, cítím se dobře," věří si Kraus. Radost mu kalí jen fakt, že doma nechá manželku nejen s týdenním miminkem, ale i s fenkou Bárou, dalším členem jejich domácnosti. "Lenka zůstane sama se psem a dítětem, a přitom dítě samo stačí, to ví každý."

Sdílej článek:

Doporučené články