Opravdu se stalo: Bizardní zážitky pražských strážníků

Sdílej článek:

O vtipné momenty není nouze ani ve světě hmatů, chvatů a paragrafů. Přinášíme výběr kuriózních situací, které loni řešili pražští strážníci.

* V polovině dubna se v jednom obchodě se zeleninou strhla lítá bitva. Když prodavač přistihl mladou ženu při krádeži, začala po něm házet vše, co jí přišlo pod ruku. Udatný muž se ale nenechal odradit zeleninovou kanonádou a nepoctivou zákaznici předal strážníkům.

* Jistý opilec zvolil neobvyklý způsob, jak si vylít zlost: po projíždějícím služebním vozidle hodil své francouzské hole. Výsledkem bylo menší poškození kapoty. Svůj hněv pak vysvětloval tím, že mu jiná hlídka odvezla přítelkyni na záchytku.

* Další poničené služební auto měla na svědomí pomatená žena v Praze 3. Hnána blíže nezjištěnými přízraky skákala po střeše a přitom si chtěla na hlavu navléct kalhoty.

* Jiná podivínka zase pobíhala po paneláku v Praze 4 a po chodbách rozhazovala náruče listí. I ona své chování musela vysvětlit psychiatrům.

* Prášky mají pacientům přinést úlevu, ale jedna tableta si jen několik dní před Vánocemi málem vybrala daň nejvyšší. Jednomu muži zaskočila v krku tak nešťastně, že se začal dusit. Pomohl jen okamžitý převoz do nemocnice.

* Nebezpečného zvrhlíka vyráželi zneškodnit strážníci do Jugoslávské ulice. Podle oznámení tam měl zastavovat kolemjdoucí se žádostí o sexuální služby. Na místě se ale ukázalo, že jde pouze o zbloudilého polského turistu, který se stal obětí jazykové bariéry. Lidí se pokoušel ptát na cestu, ale měl smůlu v tom, že hledat se polsky řekne szukat.

* Málokdy se stane, že se některý gauner za svůj čin omluví, ale občas se mezi černými ovcemi najde bílá vrána. Třeba v květnu přišel strážníkům dopis od vazebně stíhaného muže, který se kál za to, že byl při zatýkání agresivní.

Sdílej článek:
Autor: Redakce

Doporučené články