Profesionální uklízeč? Už nikdy víc!

Sdílej článek:

Chystáte se na neoblíbený úklid nebo jste tak pracovně vytíženi, že nestíháte doma žehlit a kupí se vám špinavé nádobí? Věřte, že v mnoha případech je lepší si k tomu zavolat odborníky! Reportér Šípu vyzkoušel na vlastní kůži, jak to dopadne, když své úklidové schopnosti porovná s profesionálem. Test probíhal na čas a hodnotila se i kvalita.

Když úklid, tak tam, kde je čistota na prvním místě! Jako prostor pro náš test jsme proto zvolili estetickou kliniku herce a podnikatele Tomáše Krejčíře. Soupeřit jsme chtěli s výkonem profesionála z firmy www.cleanmax.cz, která má čistotu kliniky na starosti.

Hlavou se mi honila otázka, v čem může být zaměstnanec úklidové firmy lepší než já a co by asi tak mohl zvládnout rychleji? Odpověď jsem dostal, bohužel ne rychle…

Úklid kliniky? Pořádná fuška!

Úkol zněl jasně: celkový úklid kliniky, aby čekárna, operační sál a další místnosti zářily čistotou a vše se blýskalo jako v televizní reklamě. „Profík“ to zvládl za čtyři hodiny a já si říkal, že mám vyhráno. To přece dokážu rychleji!

Začal jsem v čekárně, kde se zdála snadným úkolem vitrína s brýlemi. Nanesl jsem čisticí prostředek, hadříkem ho pěkně rozetřel, chvilku leštil a bylo to. Bude to hračka, utvrdil jsem se. Tedy než mé první dílo přišel zkontrolovat Tomáš Krejčíř. „Rudo, tady máte čmouhy. Umyjte to sklo znovu, protože kdyby tuhle čuňárnu viděli naši klienti, utečou. Tady musí být prostě všude čisto, tak to na klinikách chodí!“ zavelel a já se potupně pustil do „šmrdlání“ vitrínky znovu. Tomáš mi stál za zády a mně úklid začal být nepříjemný.

Následovalo utírání prachu a vytírání podlahy. Myslel jsem si, že na tom se opravdu nedá nic zkazit, ale zase jsem se mýlil. Krejčíř zcela neomylně ukázal prstem na další, podle mě téměř neviditelné šmouhy. „Takhle to nejde, tady se musí podlaha blýskat tak, že z ní půjde jíst. Operujeme tu lidi,“ štěkl po mně. Nejradši bych to v ten moment vzdal.

Při mytí oken jsem vzal pro jistotu všechny dvakrát a kolem mís na toaletách jsem lezl po čtyřech. Výsledek byl lepší, ale čas neúprosně ubíhal… „Je vidět, že některé profese jsou vám hodně vzdálené,“ rozloučil se se mnou s úsměvem na tváři Tomáš Krejčíř po téměř šesti hodinách mého boje se špínou.

Domácnost se zdála lehčí… Nebyla!

Náladu jsem si chtěl zlepšit příští den při úklidu běžné domácnosti. Celkový jsem ale zavrhl a zvolil disciplíny, které se zdály nenáročné – žehlení a mytí nádobí. Výsledek byl tristní… Žehlení a složení jednoho trika mi zabralo celkem dvanáct minut, což je více než dvojnásobný čas, který stačil profesionálovi z CleanMaxu.

Pohořel jsem i v umývání nádobí. Čas byl sice lepší, ale některé nádoby se jako čisté rozhodně netvářily… Vyvodil jsem si sám pro sebe jasný výstup: Úklid je v mém případě lepší přenechat profesionálům!

Domácnost
Žehlení
Ruda: 12 min.
Profesionál: 5 min.
Mytí nádobí
Ruda: 10 min.
Profesionál: 13 min.

Úklid kliniky
Ruda: cca 6 hod.
Profesionál: cca 4 hod.
Mytí oken
Ruda: 3 a půl hod.
Profesionál: 2 a čtvrt hod.
Čištění podlahy
Ruda: 1 hod.
Profesionál: 45 min.
Utírání prachu
Ruda: 30 min.
Profesionál: 20 min.
Mytí toalety
Ruda: 35 min.
Profesionál: 20 min.
Doplňkové práce
Ruda: 30 min.
Profesionál: 30 min.

Sdílej článek:
Autor: Rudolf Šindelář

Doporučené články