Sigmě jde hlavně o diváky

Sdílej článek:

OLOMOUC - Přilákat diváky na Andrův stadion, to je hlavní předligový cíl fotbalistů Olomouce. "Konkrétní umístění v lize nás zajímá až ve druhé řadě. Prioritou je dobrý fotbal a vysoká návštěvnost, to v podstatě zaručí vysoký bodový zisk," popisuje netradiční plán ředitel Jaromír Gajda.

Hanáci vždy vynikali skvělou prací s mládeží. Logicky tak posilují z vlastních zdrojů. K A týmu se připojila například 19letá naděje brankář Michal Bárta nebo o rok starší obránce Tomáš Nuc, oba reprezentanti ve svých kategoriích. Z hostování ve Vítkovicích se vrací Pulkert, jediným nákupem je Ordoš z Bohemians 1905. Na roční hostování s opcí do nizozemského Almela naopak odchází záložník Bajer.

Olomouc je historicky nejúspěšnějším klubem Gambrinus ligy bez titulu. "Několikrát jsme skončili v těsném závěsu za mistrem, k titulu nám ale cosi schází. Fanoušci si občas stěžují, že moc šetříme. Nechceme se však pouštět do dobrodružného utrácení, na sezonu potřebujeme 65 milionů korun. Když výhodně prodáme hráče, jsme schopni i většího obratu, loni činil 125 milionů korun," vysvětluje střízlivou politiku Gajda.

(rj)

Sdílej článek:

Doporučené články