FOTBAL - Straka se vrátil na jih

Sdílej článek:

ČESKÉ BUDĚJOVICE - ­ Zase emotivní výlevy na lavičce i u postranní čáry, zapalování svíček v českobudějovickém kostele, olivový olej ordinovaný coby nezbytná ingredience výživy hráčů. Dost možná, že na jihu Čech i na oblíbené tataráčky a vyholování genitálií dojde, protože František Straka se vrací na ligovou scénu.

"Byl jsem na pondělní ligové dohrávce v Teplicích, když mně volal Karel Poborský. Nejdřív jsem myslel, že mě zve na golf," překvapilo i Straku, jak rychlé obrátky nabrala trenérská rošáda v Českých Budějovicích, kde on sám před třiceti lety s velkým fotbalem začínal.

"Museli jsme dát mužstvu nový impuls. Vždyť z posledních deseti zápasů jsme jich devět prohráli. Ale oznámit trenéru Ciprovi, že ho odvoláváme, to bylo nejtěžší rozhodnutí v mém fotbalovém životě. V minulosti mně několikrát opakovaně pomohl, na Hluboké je mým sousedem," přiznal šéf Jihočechů Karel Poborský.

Jedním dechem si však trenérskou rošádu pochvaloval. "Už obrovské překvapení ve tvářích hráčů nám potvrdilo, že změna zabrala. A Straka je zárukou, že budou potit krev při zápasech i na tréninku. Znám ho, jsme přáteli," ví své Poborský, jenž s novým koučem podepsal smlouvu do konce sezony.

Sdílej článek:

Doporučené články