Vary to srovnaly!

Sdílej článek:

KARLOVY VARY - Není konec. Karlovarští hokejisté v šestém finále play off na svém ledě porazili Slavii 4:1 a stav série znovu srovnali. Znamená to, že o letošním mistru extraligy se definitivně rozhodne až zítra v Praze.

V západočeském lázeňském městě to včera opět pořádně bublalo a nemohla za to jen místní horká vřídla! Elektrizující atmosféra dýchala snad z každého nýtu plechového karlovarského stadionu. Západočeši museli Slavii bezpodmínečně porazit, případný neúspěch by na šampiona pasoval soupeře. „Ale my se vůbec nenervovali. V kabině byla pohoda, rozbruslení byla samá srandička,“ usmíval se karlovarský kapitán Václav Skuhravý.

Cestu za prodloužením série načal dvěma góly Jaroslav Kristek. Slavii to nesložilo, odpověď přišla už po 101 vteřinách a od Bednářova gólu měli hosté drtivý tlak. Lázeňské město ale dýchá hokejem a vyprodaný stadion tleskající jako jeden člověk dával domácím novou mízu… „ Jsme rádi, že jsme před naším publikem ukončili sezonu vítězně,“ radoval se asistent trenéra Baďouček.

Domácí v závěru potvrdili vítězství dvěma góly a stanovili konečné skóre 4:1. „Měli jsme dost šancí. Rozhodlo, že jsme nedali góly, soupeř ano, věšel hlavu slávista Jaroslav Bednář.

Řezníček vycítil výhru srdcem

Nejzkušenější aktér finále Josef Řezníček (41) věřil v sedmý zápas už před úvodním buly včerejší bitvy. Vycítil to prý srdcem.

Kde se ta sebedůvěra vzala?
Vycítil jsem to (klepe si na srdce). Vidím a slyším, jak se tady hraje a jaká se ve Varech vytváří kulisa. Diváci jsou náš šestý a možná i sedmý hráč!

Opět jste se ve finále porval s Mickou. Nemáte se rádi?
Mám na něj pifku, už nám vjel už třikrát do gólmana.

V play off jste sehráli 18 zápasů, zbývají vám ještě síly?
Je to těžké, Slavia nás teď ve druhé třetině zmáčkla, síly ubývaly rychle. Lukáš Mensator nás znovu podržel.

Marek Brož

Finále play off

Karlovy Vary - Slavia 4:1
Stav série 3:3
Branky: 10. Kristek (Němec), 17. Kristek (Němec), 47. Mudroch (Řezníček), 60. Melenovský - 18. Bednář (Drtina).
Rozhodčí: Husička, Hradil.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:1.
Diváci: 4680 (vyprodáno).
Třetiny: 2:1, 0:0, 2:0.
Hrdina zápasu
Jaroslavu Kristkovi by měli v Karlových Varech vystavět sochu. Osmadvacetiletý útočník dal v 51 utkáních základní části šest gólů. Ovšem v osmnácti zápasech play off jich nasázel 10! Včera se trefil dvakrát a byl hlavním strůjcem karlovarského vítězství.
Sdílej článek:

Doporučené články