VIDEO: Začne zpívat starou vikingskou píseň... Neuvěříte, co pak udělají krávy!

Sdílej článek:

Říká se, že některé věci v sobě máme uložené už po celé generace. A také proto nám asi něco jde jako by samo od sebe, zatímco s jinými záležitostmi se trápíme, aniž bychom proto měli vysvětlení. A stejné to bude i s prastarou hudební technikou, kterou v dávných časech Vikingové svolávali zvířata. Ač o ní dnes už téměř nikdo neví, jak uvidíte v našem videu, funguje překvapivě dokonale, takže nejen ve zvířatech asi někde hluboko ukrytá je!

Také by se vám mohlo líbit:

OSCARY 2017: Tajemství a skandály odhaleny! Perverze, panické záchvaty, nevěra

MILIONY ZA VZHLED! Kolik utratily světové celebrity za zkrášlující operace?

Švédové tomu říkají kauking, což je tisíce let starý způsob zpěvu, kterým původní obyvatelé Skandinávie naháněli své krávy, kozy a další hospodářská zvířata, která se třeba někam zaběhla. Tenhle druh zpěvu je totiž slyšet hodně daleko!

Jestli by fungoval ještě dnes, se rozhodla jednoho magického rána, kdy byla louka pohádkově přikrytá mlhou, vyzkoušet zpěvačka Jonna Jinton. Našla si farmu, aby zjistila, jak vlastně zvířata na zpěv jejích předků budou reagovat.

Když spustí svůj zpěv, člověka až zamrazí, jako by ho část jeho vlastní duše už někdy slyšela. Z pohledu nezpěváka jde o velmi náročné fonetické cvičení, kterému se mohou věnovat jen školení profesionálové. Ovšem na pohled vypadá a zní jako mnohem lepší a účinnější než ta nejmodernější vábnička skotu na světě.

Sdílej článek:
Autor: Jan Novák

Doporučené články