více >>

Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

Kdyby se Marta chovala slušně, k soudu bych nešla, tvrdí Vondráčková

Sdílej článek:

Kdyby se zpěvačka Marta Kubišová chovala slušně, neskončil by spor před soudem, reagovala v úterý její bývalá kolegyně Helena Vondráčková na otevřený dopis osobností kulturního i veřejného života, které ji vyzvaly, aby zvážila podávání žalob na Kubišovou. Vondráčková tvrdí, že na snahu o „smírné a přátelské řešení“ Kubišová reagovala arogantně a v médiích šířila lži. Soudní spory Vondráčkové a Kubišové se týkají jejich zrušeného společného turné i výroku, který na adresu Vondráčkové Kubišová pronesla.

„Na dopis, který jsem si přečetla v médiích a kde jsem vyzývána k tomu, abych zastavila žalobu proti paní Martě Kubišové, odpovím citací soudce Městského soudu v Praze, který na adresu paní Kubišové uvedl: 'Stačila elementární míra lidské slušnosti ze strany paní Kubišové a k soudu vůbec nemuselo dojít'," uvedla Vondráčková v prohlášení, které ČTK zaslal její manžel Martin Michal.

Otevřený dopis podepsal Havel

Pod otevřeným dopisem osobností jsou podepsáni například bývalý prezident Václav Havel, někdejší předseda úřednické vlády Jan Fischer, olympijská vítězka Věra Čáslavská, herci, hudebníci, mimo jiné i někdejší partner Kubišové a Vondráčkové ze skupiny Golden Kids Václav Neckář.

„S velkým překvapením sledujeme Vaše soudní spory s paní Martou Kubišovou. Hodnotu peněz jste v nich povýšila nad přátelství i obyčejnou lidskou slušnost vůči člověku, který Vám byl kdysi blízký, nikdy neublížil a přesto, že ho potkal nepříznivější osud než Vás, nepřestal se k Vám hlásit," píše se v dopise. „Žádné soudní rozhodnutí Vám nezajistí přízeň lidí, které tímto svým postojem lidsky ztrácíte. Zvažte podávání žalob a přejděte znovu svou řeku Jordán," končí text s odkazem na populární píseň Zdeňka Marata a Zdeňka Borovce, jež poprvé zazněla v roce 1968 a s níž Vondráčková slavila velké úspěchy.

Vondráčková: Kubišová byla arogantní

„Na jakoukoliv snahu o smírné a přátelské řešení nám bylo odpovědí jen arogantní chování a šíření lží v médiích. Jakéhokoliv pokusu o nápravu vzniklé situace jsme se nedočkali nikdy. Zcela veřejně se zde zastáváte člověka, který nedodržuje dohody, nechová se korektně a úmyslně šíří nepravdivé informace. I to svědčí o morálním stavu naší země," odpověděla nyní Vondráčková.

Zároveň odmítla, že by jí šlo o peníze. „O ty mi nejde vůbec. Jde mi hlavně o spravedlnost a pravdu. Tedy o to, co je vám pravděpodobně zcela lhostejné, a zjevně tyto hodnoty neuznáváte," napsala zpěvačka. Výzvu tak odmítla s tím, že ji považuje za pokus o ovlivnění soudního řízení. „Někteří ze signatářů tohoto dopisu vystupovali u soudního řízení jako svědci a paní Kubišové poskytovali vědomě nepravdivé svědectví," dodala.

Po Martě Kubišové požadují 1,3 milionu

Příští týden v pondělí se bude Vrchní soud v Praze zabývat odvoláním ve sporu Kubišové a Agentury MM Praha, jejíž majitelkou je Vondráčková. Po Kubišové požaduje kvůli zrušenému turné Golden Kids odškodné 1,3 milionu korun, prvoinstanční soud však její požadavek zamítl.

Helena Vondráčková svou kariéru odstartovala v roce 1964 v soutěži Hledáme nové talenty. Začala vystupovat v divadle Rokoko, kde se potkala s Neckářem a Kubišovou. Spolu pak založili trio Golden Kids. Jeho úspěšný start byl začátkem 70. let přerušen, protože Kubišová nesměla z politických důvodů dále vystupovat. Normalizační režim Kubišové, jež se stala určitým symbolem roku 1968, zakázal koncertovat a snažil se ji odsoudit k zapomnění. Tehdejší vládce si zpěvačka znepřátelila svým příklonem k osobnostem Pražského jara 1968 a veřejným odmítnutím srpnové okupace. Byla činná v disentu a nakrátko se stala i mluvčí Charty 77. Kubišová se po dlouhé době zákazů objevila na veřejnosti v prosinci 1988 na demonstraci k výročí vyhlášení Deklarace lidských práv. Za sametové revoluce v roce 1989 zpívala z balkónu zaplněnému Václavskému náměstí svou Modlitbu pro Martu a státní hymnu. Stále koncertuje, vystupuje v divadle Ungelt a letos jí vyšlo profilové album. Angažuje se také v ochraně zvířat.

Text otevřeného dopisu

Otevřený dopis paní Heleně Vondráčkové.

S velkým překvapením sledujeme Vaše soudní spory s paní Martou Kubišovou.

Hodnotu peněz jste v nich povýšila nad přátelství i obyčejnou lidskou slušnost vůči člověku, který vám byl kdysi blízký, nikdy neublížil a přesto, že ho potkal nepříznivější osud než Vás, nepřestal se k Vám hlásit.

Jako by Vám, již pětačtyřicet let respektované umělkyni, byla cizí velkorysost a přirozená noblesa osobností, které něco umí a něčeho v životě dosáhly.
Nechce se nám věřit, že Helena Vondráčková potřebuje usilovat o dosažení trestu pro Martu Kubišovou.

Žádné soudní rozhodnutí Vám nezajistí přízeň lidí, které tímto svým postojem lidsky ztrácíte.

Zvažte podávání žalob a přejděte znovu svou řeku Jordán.

Adamovská Zlata - herečka
Batěk Pavel - herec
Beneš Vladimír - neurochirurg
Bezouška Martin - spisovatel a scénárista
Bílá Lucie - zpěvačka
Bydžovská Zuzana - herečka
Cibulková Vilma - herečka
Čáslavská Věra - mnohonásobná olympijská vítězka
Divíšková Nina - herečka
Dočekal Michal - šéf činohry Národního divadla
Etzler Miroslav - herec
Fenič Fero - režisér a producent
Fischer Jan - bývalý premiér, viceprezident Evropské banky
Fischerová Táňa - herečka
Fištejn Jefim - publicista
Havel Václav - bývalý prezident, dramatik
Havlová Dagmar - herečka
Hein Milan - ředitel Divadla Ungelt
Hüttnerová Iva - herečka a výtvarnice
Chramostová Vlasta - herečka
Janda Petr - hudebník
Janů Petra - zpěvačka
Janžurová Iva - herečka
Kačer Jan - režisér a herec
Konášová Lucie - scenáristka
Kop František - hudebník
Langerová Aneta - zpěvačka
Lehký Martin - hudebník
Malásek Petr - hudebník
Mathé Ivo - rektor AMU
Milota Stanislav - kameraman
Mišík Vladimír - zpěvák
Moučková Kamila - moderátorka
Mrkvička Ladislav - herec
Neckář Jan - hudebník
Neckář Václav - zpěvák
Pavlásková Irena - režisérka
Pavlíček Michal - hudebník
Pilarová Eva - zpěvačka
Polesný Viktor - režisér
Pospíšil Luboš - zpěvák
Postlerová Simona - herečka
Poullain Chantal - zpěvačka
Přenosilová Yvonne - zpěvačka a moderátorka
Schneider Jan - básník a textař
Skarlandtová Marta - překladatelka a textařka
Sommerová Olga - režisérka
Syslová Dana - herečka
Špaček Ladislav - odborník na etiketu
Špinarová Věra - zpěvačka
Štěpánková Jana - herečka
Štolba Karel - hudebník
Urbánková Naďa - zpěvačka
Vránová Alena - herečka
Vrba Pavel - básník a textař
Zbořil Pavel - hudebník
Zdeněk Zdeněk - hudebník
Zindulka Stanislav - herec

Zdroj: Milan Hein, ředitel Divadla Ungelt

Bulvár.cz: Neradi bychom, aby nás pan Martin Michal také žaloval, neboť je zjevné, že justice je jeho koníčkem, tak jen stručně. Narazili jsme totiž na velkou záhadu. Nejsme schopni dohledat, co si dámy vlastně provedly, že to musí řešit přetížené soudy. Ano, víme, že zmíněný pan Michal se cítí podvedený, neboť chtěl produkovat velké turné znovuobnovených Golden Kids, na což paní Marta Kubišová nekývla (a nic nepodepsala), a pan Michal tím prý přišel o peníze. Ale nikde jsme nebyli schopni dohledat jediný příklad stále omílané arogance paní Kubišové. Paní Vondráčková o ní ustavičně hovoří, ale jen vágně, obviňuje paní Kubišovou z mnoha morálních poklesků, žádný ale nespecifikuje. Protože víme, že Marta Kubišová si v této kauze uložila bobříka mlčení, zkoušeli jsme pátrat u jejího dlouholetého kamaráda, ředitele Divadla Ungelt Milana Heina. I on byl „náčelník Zavřená ústa“, alespoň nám ale řekl, že pokud on ví, kdykoliv se paní Kubišová s Helenou Vondráčkovou potkají (což je v poslední době výhradně u soudu), „Marta ji nevidí“, jak to pan Hein elegantně zformuloval. Zdá se tedy, že se paní Kubišová asi děsně arogantně kouká…

(zdroj: ČTK)

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:
Autor: Anna Vančová
Ostatní - Práce v čisté výrobě,Praha - až 34.400 Kč/m+benefity 32 000 Kč Hledáte práci v opravdu čistém prostředí? Chcete přispět k záchraně lidských životů? Hledáme kolegy/ně pro jednu z nejvýznamnějších farmaceutických firem na světě. Práce je to velmi čistá a velmi dobře finančně ohodnocená. K základní mzdě získáte také spoustu benefitů, a to buď finančních (čtvrtletní bonusy, provize z obratu, příplatky za noc, svátky, příspěvek na ubytování...) tak i dalších (např. Flexipassy - lze využít na koupi kuponu MHD, levné obědy, dovolená navíc + sick days...). Pokud máte praxi ve výrobě, jste pečlivý/á a chcete získat stabilní zaměstnání, neváhejte nás kontaktovat. Váše náplň práce bude: Obsluha výrobní, balící linky a strojů. Doplňování surovin a materiálu. Evidence a kontrola hotových výrobků. Pracoviště: Praha 10. #dE7H6 Technika a elektrotechnika - Operátory výroby – Seřizovače CNC 30 000 Kč Do našeho týmu hledáme spolehlivé, manuálně zručné a technicky zdatné: operátory výroby – seřizovače CNC. Nabízíme 30.000 - 35.000 Kč + benefity k tomu. Místo: Lysá nad Labem. Požadujeme ochotu pracovat na 3-směnný provoz, praxi min 1 rok ve výrobní společnosti. Zašlete svůj životopis na e-mail. Zdravotnictví - Koordinátor/ka směny v čisté výrobě - až 64.000 Kč/m 54 000 Kč Máte zkušenosti z potravinářské, chemické nebo farmaceutické výroby? Zvládnete vést tým lidí? Pokud ano, jste ideálním kandidátem. Do našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na výše uvedenou pozici. Podmínkou je praxe na obdobné pozici nebo odpovídající vzdělání v příbuzném oboru. Konkrétní postupy a systémy Vás rádi zaškolíme. Navíc nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení a spoustu zajímavých benefitů (flexi passy, dovolená navíc, příspěvek na penzijní pojištění, dotované stravování a další.). Náplň práce: Řízení, organizace a kontrola výroby. Vedení, rozvoj a hodnocení svěřeného týmu. Sledování dodržování pracovní a technologické kázně, hygienických a bezpečnostních předpisů, řešení porušení zásad SVP. Aktivní účast na auditech, spolupráce na projektech v oblasti LEAN. Aktivní účast při zavádění nových produktů. Související administrativa. #hoUiY

Doporučené články

Akční letáky

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů