Novinka

Přihlaste se k odběru našich novinek ještě dnes!

Zjistit více

3 velké MALÉRY, které musí řešit tvůrci Ulice

Zdroj: ČTK
Sdílej článek:

V sobotu se v přímém přenosu předávaly prestižní divácké ceny TV Nova, ANNO 2010. A všechna hlavní ocenění pobral nekonečný seriál Ulice! Pro jeho tvůrce jde o maximální ocenění, dokazující, že si diváci seriál oblíbili a jeho postavy přijali za své. Hlavně profesorku Miriam Hejlovou a jejího partnera Vlastu Peška, čili Hanu Maciuchovou a Rudolfa Hrušínského… „Chceme vítězství obhájit, takže musíme šlápnout do pedálů,“ řekl v zákulisí Karlínského divadla, kde se ceny předávaly, producent Michal Reitler. Jenže právě teď musí tvůrci Ulice řešit tři velké problémy, s nimiž nepočítali…

Problém číslo jedna je paradoxně spojen s velkým úspěchem. Každý producent seriálu se musí doslova tetelit blahem, když si „jeho“ postavu diváci oblíbí. Se seriály to totiž chodí tak, že si na některé diváci vypěstují doslova návyk. Byť ho psychologové ještě nezaznamenali, je stejně silný, jako třeba návyk na heroin. Divák prostě musí mít svou každodenní dávku příběhů, jimiž žije. Občas i zapomíná na realitu, což znají seriáloví hrdinové: herce si často diváci zaměňují za jejich postavy. Tento návyk, to je vrchol veškerého snažení tvůrců, pak je seriál sledovaný a oni mají práci zajištěnou leckdy na mnoho let. A první cesta k seriálu vede přes oblíbenou postavu, respektive herce nebo herečku, jež ji ztvárňuje.

Maciuchová jako naše denní dávka heroinu

A to se povedlo Ulici. Hanu Maciuchovou v roli přísné, ale čestné a trochu starosvětské profesorky Hejlové si diváci zamilovali, což dali najevo už vloni, při diváckých televizních cenách TýTý. Tvůrci na to bystře zareagovali a jejímu příběhu dali nejvíce seriálového času. Co se nestalo? Hana Maciuchová byla oceněna i letos a s ní i její seriálový partner, Rudolf Hrušínský. Jenže paní Maciuchová už vloni ohlásila, že chce přestávku! To může znamenat dvě věci: buď paní Maciuchová chce skončit nadobro a toto je jen kulantní způsob, jak se k tomu vyjádřit, anebo chce opravdu dlouhou pauzu. V každém případě tím končí jedna megaoblíbená dějová linka seriálu, což diváky zřejmě moc nepotěší.

Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínský


Co mohou tvůrci dělat: Aby alespoň „zachránili“ postavu Vlasty Peška, musejí vymyslet nějaký věrohodný důvod, proč Miriam Hejlová není v Ulici. A to není vůbec jednoduché. Postarší paní profesorku nejde jen tak poslat na rok či dva do zahraničí, to by diváci „nežrali“. Navíc musejí tvůrci najít jinou postavu, či pár, který štafetu oblíbenosti převezme.

Sázka na Dvořáka a Brodskou

Zde se domníváme, že hodně sázejí na Báru Jordánovou, tedy Terezu Brodskou, která se po pauze, kdy točila jiný seriál pro Novu, Dokonalý svět, do Ulice naplno vrací a má před sebou velkou lovestory s exmanželem Báry Munzarové, Jiřím Dvořákem.

Nová šťastná rodinka v Ulici - Bára Jordánová a její nový přítel se svými dvěma dcerami

Ten bude v Ulici hrát dvaačtyřicetiletého vdovce se dvěma pubertálními dcerami Ondřeje Krause. Ondřej je samorost, který má pozitivní vztah k životu, a tím velmi imponuje Báře Jordánové. Vystudoval žurnalistiku, je to typ poctivého novináře ze staré školy, který nic nezveřejňuje bez ověření. Novinařina je pro něj posláním. Ondřej dokáže vidět světlo na konci každého tunelu a běžné okamžiky povýšit na zábavu či zážitek. Je to výjimečně inteligentní člověk s obrovsky vyvinutou sociální inteligencí. Nikdy mu netrvá dlouho, aby si získal přízeň člověka. Sázka na Jiřího Dvořáka může vyjít, už několikrát prokázal, že je velmi sexy a kamera ho má ráda…

Hana Maciuchová: Neodcházím na trvalo, jen potřebuji oddech pro nový nádech!

Co vás vedlo k tomu, vzít roli v Ulici?
Možnost nové práce, kterou garantoval pan režisér Dušan Klein.

Co jste si od spolupráce slibovala?
V počátcích převládala zvědavost. Seriálovou hereckou zkušenost jsem měla, ale chyběla mi představa, jak mohou postavy příběhu fungovat v žánru nekonečného seriálu.

Jaké byly začátky Miriam Hejlové?
O Miriam Hejlové jsem věděla, že je kantorka, žije bez muže, má syna a ve své práci učitelky zastává tradiční životem prověřený přístup k žákům i jejich povinnostem, a přesto neztrácí humor a životní vitalitu. To, čeho jsem se ale z počátku obávala, dlouhého nepokrytého času, se postupem práce stalo jedním z kouzel tohoto typu seriálu. Život sám je velmi proměnlivý a scénáristé Ulice dokázali životní situace Hejlové poutavě obměňovat. Měla jsem pořád co hrát.

Co se stalo, co vás přesvědčilo, že jste zůstala na další dva roky a pak ještě na další dva roky?
Ulice má výborné pracovní týmy na všech postech. A pro mě jako herečku bylo lákavé mít možnost dotvářet svou postavu, inspirovat scénáristy,
a pak existovat na place s výbornými kolegy. Protože znám Miriam jako málokdo, tak vím, že po pěti letech potřebuje oddech. Načerpat novou energii, nové zkušenosti, najít nové možnosti pro existenci v další životní etapě. Záleží mi na ní, na jejím dalším osudu.

Proslýchá se, že v Ulici definitivně končíte, je to pravda?
Ne, dohodli jsme se s producentem Michalem Reitlerem před rokem, že scénáristé nenásilně a ve vhodnou chvíli přeruší příběh Miriam Hejlové. I já potřebuji oddech. Můj odchod není náhoda. Práce na seriálu a na rolích v něm je velmi náročná. Také potřebuji zmírnit pracovní tempo a věnovat se projektům, na které jsem neměla čas.

Co vám pět let v Ulici dalo a co vzalo?
Dalo mi velmi zajímavou roli, které jsem bytostně rozuměla a mám velkou radost, že těší naše diváky. Zároveň jsem ale přestala disponovat svým životním časem a přepadala mě závist, když mi přátelé posílali MMS ze svých zahraničních cest.

Čím je pro vás Miriam Hejlová, je to jen postava nebo je to něco víc?
Miriam Hejlová mi přirostla k srdci. Mám ctižádost, aby obstála nejen podle nároků scénáristů, ale i podle mých osobních zkušeností.

Objevuje se váš seriálový manžel, jak se vám spolupracuje s panem Jamrichem?
Přátelsky, jako s vynikajícím profesionálem.

Pocítí Miriam znovu kouzlo tohoto muže?
Ještě má před sebou několik společných setkání, několik kontaktů, nevím, jak to dopadne…

Budou si otec se synem rozumět?
To se zeptejte jich. Po prošvihnutých třiceti letech nevím, jestli může dojít k plné harmonii. Mohou si rozumět, ale mohou také přijít otázky, na které se budou těžko hledat odpovědi. A v takových situacích hrají velkou roli povahy a Jaroslav je i synem Miriam…

Třída Miriam Hejlové letos maturuje a Miriam se bude se svými žáky loučit. Přirostli vám někteří studenti obzvlášť k srdci?
Miriam Hejlové samozřejmě k srdci přirostli. Těšilo mě hrát kantorku, která nemá problém s liberalizací školství. Zvedá hlas, když ve svém věku vidí, jak mladí lidé plýtvají životním časem. Ví, že zkušenosti jsou nepřenosné, přesto stále opakuje, že klasické vzdělání je největší pojistkou pro sebevědomí žáků. Kdybych byla kantorkou ve skutečnosti, byla bych ještě důslednější a přísnější. Vzdávám hold všem učitelům, kteří v dnešní době každodenně při příchodu do třídy zvedají k pozdravu své žáky.

(zdroj: TV Nova)

Tragédie, která se čekat nedala!

„Bořku, držíme ti palce a přejeme brzké uzdravení,“ vzkázala Hana Maciuchová na předávání cen ANNO s pohnutím v hlase. Herečka tím narážela na těžkou nemoc, která postihla Bořivoje Navrátila, čili kapitána Bařinku. Bolesti břicha přivedly Navrátila do nemocnice, kde před několika měsíci slyšel krutý ortel: Nádor tlustého střeva. V tu chvíli padly všechny plány a zůstala jediná touha – uzdravit se. Herec musel rychle na sál. „Bořík je už po operaci tlustého střeva,“ svěřil Blesku jeden z hercových blízkých přátel. „Nyní se připravuje na chemoterapie. Byl dokonce nějaký čas v domácím ošetřování, ale musel zase zpátky do nemocnice,“ dodal zdroj. Rakovinu potvrdil i producent seriálu Ulice Michal Reitler. „Ano, pan Navrátil je po vážném zákroku. Nevíme, jak dlouho se bude zotavovat, ale jeho roli rozhodně nemíníme přeobsazovat. Žádnou náhradu nehledáme, počkáme na něj,“ ujistil producent.

Vlasta Pešek s kapitánem Bařinkou, čili Rudolf Hrušínský a Bořivoj Navrátil

Co mohou tvůrci dělat: Dějová linie kapitána Bařinky těsně souvisí s Miriam Hejlovou a Vlastou Peškem, s nimiž se přátelí. Takže tvůrci seriálu zřejmě dají na čas kapitána „k ledu“ a počkají na jeho návrat. Kapitán Bařinka má také seriálového syna Kamila, ten ale za prvé zatím nehraje v seriálu významnou roli, za druhé pak může seriálově „existovat“ i bez otce…

Šťastná novina? Jak pro koho

Třetím „průšvihem“ pro tvůrce Ulice je novinka, že Míša Badinková, čili ředitelka školy Lenka, otěhotněla!

Míša Badinková je těhotná! Co bude s její postavou, Lenkou?


Co mohou tvůrci dělat: Pokud nebude chtít Badinková být matkou na plný úvazek, jako to udělala Míša Maurerová, čili Digi, jíž tvůrci odeslali do Anglie, může Lenka v seriálu klidně zůstat. Její vztah s Jardou Hejlem je pevný, takže proč ne svatba a miminko? Stejně ostatně postupovali tvůrci Pojišťovny štěstí s Alenou Antalovou, jejíž těhotenství prostě zakomponovali do seriálu…

Zdroj: bulvar.denik.cz

Sdílej článek:
Autor: Anna Vančová
Technika a elektrotechnika - Údržbář strojů ve výrobě - až 30.000 Kč/m + benefity 25 000 Kč Máte zájem o pohodovou práci ve fajn kolektivu s možností postupu? Hledáme šikovné pracovníky na údržbu výrobních strojů na hlavní pracovní poměr. Budete zde pracovat jen 7,5 h denně a mít volné víkendy na vaše oblíbené aktivity! Nástup je možný ihned nebo dle dohody. Náplň práce: Pravidelný servis, opravy, seřizování a údržba strojů a zařízení ve výrobě. Místo výkonu práce: BABICE, KUNOVICE (okres Uherské Hradiště). Nejedná se o agenturní zaměstnávání - nástup je přímo do kmenového stavu společnosti. #SXFFr Bankovnictví a finanční služby - Zajímavá práce ve výrobě - až 28.000 Kč/m + benefity 22 000 Kč Máte zájem o pohodovou práci ve fajn kolektivu s možností postupu? Hledáme šikovné pracovníky/ce do výroby na různé pozice (dle vzdělání a praxe) na hlavní pracovní poměr. Není pro nás důležité vzdělání či praxe - vše Vás rádi naučíme. Budete zde pracovat jen 7,5 h denně a mít volné víkendy na Vaše oblíbené aktivity! Nástup je možný ihned nebo dle dohody. Výkon práce: Babice nebo Kunovice dle Vašeho výběru. Náplň práce: Třídění, příprava a zpracování surovin. Obsluha výrobní linky. Manipulace s hotovými výrobky. Nejedná se o agenturní zaměstnávání - nástup je přímo do kmenového stavu společnosti. #MyCR9 Technika a elektrotechnika - Servisní technik až 48 000Kč/m, služební automobil 32 000 Kč Hledáme zvídavého a nápaditého uchazeče se zájmen o elektromechaniku pro významnou mezinárodní společnost na pozici servisního technika elektrických a mechanických zařízení. Zaměstnavatelem je jedna z nejsilnějších firem ve svém oboru, v nabídce je celá řada benefitů. Jedná se o zajímavou a velmi rozmanitou práci. Je třeba také zmínit, že práce je samostatná a v mnoha ohledech svobodná (nestojí vám pořád někdo za zády jak tomu je v mnoha jiných zaměstnáních). Náplň práce: Servisní činnost ve svěřeném regionu v jasně určené části Prahy, bez nutnosti přenocování, každý den se tedy vracíte domů (část Prahy, kterou budete servisovat zůstane vaše po celou dobu a je i pravděpodobné, že bude blízko vašeho bydliště). Identifikace, diagnostika a odstraňování poruch. Kontrolní činnost jako prevence proti poruchám. Vedení technické a provozní dokumentace. #neyFz

Doporučené články

Akční letáky

Rubriky

Celebrity Zábava a video Cestování Příběhy a události Móda a zdraví Láska a vztahy

Keltské horoskopy

Přehled keltských horoskopů Dub   21. 3. (jarní rovnodennost) Topol   1. 5. – 10. 5. … Kaštan   11. 5. – 20. 5. … Jasan   21. 5. – 30. 5. … Habr   31. 5. – 10. 6. … Fíkovník   11. 6. – 20. 6. … Bříza   21. 6. (letní slunovrat) Jabloň   22. 6. – 2. 7. … Jedle   3. 7. – 13. 7. … Jilm   14. 7. – 24. 7. … Cypriš   25. 7. – 4. 8. … Cedr   15. 8. – 24. 8. … Borovice   25. 8. – 3. 9. … Vrba   4. 9. – 13. 9. … Lípa   14. 9. – 22. 9. … Oliva   23. 9. (podzimní rovn.) Líska   24. 9. – 2. 10. … Jeřáb   3. 10. – 11. 10. … Javor   12. 10. – 21. 10. … Ořešák   22. 10. – 31. 10. … Buk   21. 12. (zimní slunovrat)

Západní horoskopy

Přehled západních horoskopů Vodnář   21. 1. – 20. 2. Ryby   21. 2. – 20. 3. Beran   21. 3. – 20. 4. Býk   21. 4. – 21. 5. Blíženci   22. 5. – 21. 6. Rak   22. 6. – 22. 7. Lev   23. 7. – 22. 8. Panna   23. 8. – 22. 9. Váhy   23. 9. – 23. 10. Štír   24. 10. – 22. 11. Střelec   23. 11. – 21. 12. Kozoroh   22. 12. – 20. 1.

Čínské horoskopy

Přehled čínských horoskopů Krysa   1960, 1972, 1984 … Buvol   1961, 1973, 1985 … Tygr   1962, 1974, 1986 … Králík   1963, 1975, 1987 … Drak   1964, 1976, 1988 … Had   1965, 1977, 1989 … Kůň   1966, 1978, 1990 … Ovce   1967, 1979, 1991 … Opice   1968, 1980, 1992 … Kohout   1969, 1981, 1993 … Pes   1970, 1982, 1994 … Vepř   1971, 1983, 1995 …

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů