Šíp.deník.cz

Aňa Geislerová: Až měsíc po natáčení jsem se vrátila do reality

Aňa Geislerová
Aňa Geislerová
Zdroj: Šíp
Sdílej článek:

Držitelka Českých lvů za výkony ve filmech Kráska v nesnázích, Želary, Štěstí a Návrat idiota patří mezi nejvýznamnější a nejčastěji obsazované současné české herečky. V roce 2007 byla vybrána mezi evropské herecké talenty Shooting Stars na 57. Berlinale. Ve filmu Nevinnost, který natočil Jan Hřebejk a minulý čtvrtek uvedl do českých film s podtitulem „Lásky se nikdy nezbavíš“, hraje Lídu, švagrovou Tomáše, která po nemocnicích pořádá vystoupení pro nemocné děti. „S Aňou se známe dvacet let od Pějme píseň dohola a už jsme spolu pracovali. U Krásky v nesnázích jí moje metoda ptaní se, co bychom mohli změnit, nějakou dobu nevyhovovala. Tady jsme naopak při natáčení spolu věci domýšleli a spolupráce byla fantastická. Její postava je nesmírně zajímavá, protože dlouho nevíme, jakou má v příběhu funkci. Nejdřív jsem ji chtěl do role Tomášovy manželky Milady, která byla původně hlavní ženskou postavou, ale když jsme scénář přepsali, Aňa vycítila, že v Lídě se víc uplatní,“ říká Jan Hřebejk. „Díky Krásce v nesnázích jsme věděli, že se na Aňu můžeme spolehnout, že takovou složitou figuru jako je Lída ztvární dobře,“ dodává Petr Jarchovský.

Co vás na tomto filmu přitahovalo?

Scénář, režisér, prostor, spoluhráči.

Jak byste popsala svou roli Lídy?

Je to dívka, která žije tím, na čem jí nejvíc záleží, a je ochotná obětovat hodně. Ale motivace, o nichž si myslím, že je tenhle film především, jsou hodně zrádné. Pozitivní jednání má někdy základ ve strašném provinění a naopak negativní agrese může být už tím posledním obranným mechanismem člověka, který neví kudy kam. A my nikdy neznáme tu pravou příčinu a musíme jen věřit, že to, co prožíváme, je alespoň trochu reálné.

S Janem Hřebejkem už jste pracovala dříve, v čem byla tato spolupráce jiná nebo nová?

Ve všem. Natáčení Nevinnosti pro mě bylo výjimečné v mnoha směrech. Asi až měsíc po natáčení jsem se teprve byla schopna vrátit do reality. Hodně jsme improvizovali, dopisovali scény během natáčení. Bylo to úplně jiné než jakékoliv jiné natáčení. Honza mě čím dál víc překvapuje, mám pocit napojení. Čím ho znám déle, tím víc se mi s ním chce chodit na skleničku. Takže se dá říct, že zrajeme jako víno!

Lída je postava, která se ze začátku jeví jinak než na konci. Hrají se postavy s tajemstvím obtížněji?

Ne naopak. Pořád víte, že něco se vevnitř schovává.

Je v tomto filmu postava, která by byla nevinná?

Ano, Daniel a setkání s ním bylo i pro nás všechny hodně radostné a očistné.

(zdroj: BontonFilm)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů