Šíp.deník.cz

Blažena z komedií Slunce seno: Moje prsa jsou dodnes slavná!

Veronika Kanská
Veronika Kanská
Zdroj: Šíp/Tilen Vajt
Sdílej článek:

Kam zmizela Blažena z legendárních komedií Zdeňka Trošky? S její představitelkou Veronikou Kánskou (42) jsme se sešli ve vesnici Žiželice, kde pracuje jako knihovnice. Šípu prozradila, proč jí neměla v lásce Helena Růžičková, i jak skončil její filmový partner Venca neboli Broněk Černý.

Jak jste se tenkrát dostala k natáčení?

Tenkrát jsem byla na gymplu a šla jsem na konkurz filmu Bota jménem Melichar. Tam si mě nevybrali, ale Zdeněk Troška mi pak rovnou nabídl roli Blaženy. Byla jsem nejdrzejší ze všech.

Jste z Prahy. Jak jste zvládla roli holky z vesnice?

Hrála jsem to pudově, jak jsem to cítila.

Jaké máte vzpomínky na natáčení?

Natáčelo se o prázdninách. Já jsem měla jet s maminkou do Bulharska, ale Zdeněk Troška ji přemluvil, takže jsem strávila prázdniny v Hošticích. Byla to taková škola života.

Kolik jste si vydělala?

Za den jsem měla sto šedesát korun. Byly tam platové třídy a já jsem byla zařazená mezi neherce. A pak jsem dostala výplatu a na Václaváku mi ukradli pětistovku z tašky.

Byla mezi herci dobrá atmosféra?

Seznámila jsem se s lidmi, kteří byli úžasní, jako třeba Jirka Lábus. Na druhou stranu Helena Růžičková příliš srdečná nebyla a neměla v lásce mladé holky, takže jsme se moc nemusely.

Takže ta legendární facka nebyla hraná?

Ta byla opravdová. Ono to ani nemuselo být tak hodně, ve scénáři to nebylo, ale ona to dělala naschvál. Já po té facce měla oteklou tvář. A třeba můj seriálový bráška byl hrozný chudák. Ona nás mlátila s gustem.

Ve filmu jste ukázala prsa v šestnácti letech. To se smělo?

Já nevím, jestli se to smělo. Ale mně to nevadilo. A úspěch sklízím do dneška. Tady na vesnici máme takového blázna s lahváčem a ten mi vždycky řekne, že mám krásná prsa.

Jaký jste měla vztah s partnerem Vencou?

Vencu jsem na začátku moc ráda neměla. A on mě asi také ne. Ale během natáčení jsme se skamarádili a teď si i čas od času zavoláme. On jezdí s tirákem pro pomeranče do Španělska.

V čem jste pak ještě hrála?

Hrála jsem v Discopříběhu, který se natáčel hned po třetím dílu Slunce seno. A pak byl ještě jeden film, který se jmenoval Erotická olympiáda, kde hrál i Pavel Nový. A to byla hrozná hovadina. A pak až před rokem jsem si zahrála malou roli ve filmu Kanadská noc.

A co bylo mezitím?

Dělala jsem v různých cestovkách, také jsem jezdila s Růžičkovými se zájezdní estrádou. Pak se mi narodila dcera, odstěhovala jsem se na vesnici a už nepřišly žádné nabídky. Já jsem ani neměla ambice, že budu herečka. Začala jsem pracovat v místní knihovně jako knihovnice a jsem tak spokojená.

Vdala jste se?

Mám ještě malého syna, ale vdaná nejsem. Žijeme s přítelem takzvaně na psí knížku, ale neříkám, že bych se ještě ráda nevdala.

Líbí se vám život na vesnici?

Když jsem tady začala bydlet, byla jsem hrozně nadšená, všichni se tu znají a pomáhají si. Ale na druhou stranu, každého strašně zajímáte. Doteď mě třeba všichni oslovují Blaženo a dokonce mi jako Blaženě přejí i k svátku.

Kristýna Beranová
Rudolf Šindelář

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů