Šíp.deník.cz

Bohdalová má strach o přítele: Focko je stále ve vazbě, hrozí mu 8 let vězení

5 fotografií 5
Jiřina Bohdalová a Ľubomír Focko
Jiřina Bohdalová a Ľubomír Focko
Zdroj: Profimedia
Lubomír Focko skončil ve vazbě Jiřina Bohdalová se zatím k události nechce vyjadřovat  Fockovi hrozí až osm let vězení Podnikatel měl ovlivňovat státní zakázky
Sdílej článek:

Jiřina Bohdalová zažila nejspíš pořádný šok. Její dlouholetý přítel Ľubomír Focko, se kterým má herečka dle svých slov více než přátelský vztah, skončil v cele předběžného zadržení. Podle informací webu Seznam Zprávy sedí slovenský miliardář již od úterý ve vazbě a hrozí mu až osmileté vězení.  

Ľubomír Focko se dlouhé roky objevuje po boku Jiřiny Bohdalové, teprve loni ovšem dvojice přiznala, že jejich vztah je více než přátelský. 

"Jako partnerka je úplně super. Lidsky jsme si velmi sedli, těžko to popsat. Je to příjemný, milý a vzdělaný člověk. Super vaří a mohu se s ní bavit o všem. Máme se velmi rádi, jsme spolu velmi rádi, ale nehledejte v tom nic jiného," pěl Focko ódy na svou herečku v knize Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Nyní je ale partnerství Bohdalové a Focka ve velikém ohrožení. Miliardář čelí obviněním z údajného zmanipulování zakázek Správy úložišť radioaktivních odpadů.

Nesmí vám uniknout

Nečekaná rána pro Bohdalovou

Podle policie je právě Ľubomír Focko ústřední postavou celé kauzy a figuruje jako hlava skupiny, která měla ovlivňovat státní zakázky. Slovenský miliardář je majitelem společnosti ADD CZ a na Slovensku vlastnil síť supermarketů Carrefour. Focko byl proto v úterý poslán soudem do vazební věznice. Společně s ním měli za mříže putovat další dva lidé, včetně ředitele Správy úložišť radioaktivního odpadu Jana Prachaře. Obviněn byl Miroslav Petříček a obchodní ředitelka inženýrské společnosti GS Geotechnika Lucie Bohátková.

Redakce Seznam Zprávy se snažila kontaktovat Jiřinu Bohdalovou, aby se k věci vyjádřila. Herečka prý o ničem netuší a byla velmi stručná.

"Nezlobte se, já o tom doopravdy nic nevím," odpověděla na dotaz webu.  

Nesmí vám uniknout

Fockovi hrozí osm let vězení

Obvinění se budou u soudu muset obhájit hned ze dvou prohřešků. Jedna část se má týkat soutěže na ochranné služby v Jaderné elektrárně Dukovany. Další část pak tvoří třiatřicetimilionový tendr na analýzy na Vysočině, kde správa testuje, jak vyhořelé jaderné palivo skladovat.

Jana Prachaře měl údajně do čela státní organizace dosadit před třemi lety právě Focko, aby přes něj mohl ovlivňovat zakázky.

Za tento trestný čin nyní hrozí partnerovi Jiřiny Bohdalové až 8 let natvrdo. "V tuto chvíli se k proběhlým událostem nebudu nikterak vyjadřovat," sdělil Seznam Zprávám ředitel společnosti SG Geotechnika Petr Kučera. 

Nesmí vám uniknout
Nesmí vám uniknout
Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů