Šíp.deník.cz

Bojovník proti bezpráví Luděk Sobota: ZACHRÁNIL SVOU ČTVRŤ, dostal za to medaili

Herec Luděk Sobota
Herec Luděk Sobota
Zdroj: Deník
Sdílej článek:

Herec Luděk Sobota, to není jen komik, který vám spolehlivě polehtá bránici. Když na to přijde, je také mužem činu, který klidně bojuje za to, co má rád. Za svou pomoc, kdy vlastními silami zastavil plány developerů a zachoval zeleň na Praze 5 dokonce dostal medaili.

Asi žádnému obyvateli Prahy se nelíbí, jak v hlavním městě ubývá zeleně a travnatých ploch. Ale málokdo s tím něco dělá. Luděk Sobota je v tomto směru výjimkou, na Praze 5, kde bydlí, dokázal vlastním přičiněním zastavit stavební plány developerů, kteří nebrali ohled na to, že lidé jejich stavby v okolí nechtějí.

„Prahu 5 mám rád především pro její zeleň. Když jsme se na Malvazinky přistěhovali, byla za naším domem jen louka a připadali jsme si tady jako na venkově. Postupně se volné plochy začaly zastavovat a některé stavby se mi opravdu nelíbí. Například na hřbitově Malvazinky blízko našeho hrobu najednou vyrostl moderní dům. Se sousedy jsme si museli vybojovat bitvu proti chystanému záměru výstavby rampy před našimi domy. Tohle všechno mě rozčiluje, a když za mnou přišli lidé z občanského sdružení, brojící proti výstavbě Na Pláni, přidal jsem se k nim. Na schůzi na radnici jsem nazval developery zločinci a lidé z občanského sdružení to kvitovali s povděkem, že je konečně někdo označil pravým jménem. Developerský záměr se povedlo zarazit a jsem tomu rád, i když zatím není úplně jisté, co na místě původně plánovaných domů nakonec bude," přiznává Sobota.

Za své snažení dokonce dostal v prosinci minulého roku záslužnou medaili. „Je to moje první významnější ocenění. Doma mám ještě cenu Vlasty Buriana za herectví udělenou Společností Vlasty Buriana, tu jsem obdržel asi před třemi lety. Medaile mě potěšila, řekl jsem, že to beru jako ocenění za angažování se v boji proti výstavbě Na Pláni. Moderátor ceremoniálu Jakub Železný podotkl, že to není jen za to, a měl samozřejmě pravdu," dme se pýchou oblíbený herec. A má proč.

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů