Šíp.deník.cz

Čeká nás horký podzim, největší televize se pustily do lítého boje!

Porota na Primě v reperzentativním složení Lucie Bílá, Jan Kraus a Jaroslav Slávik
Porota na Primě v reperzentativním složení Lucie Bílá, Jan Kraus a Jaroslav Slávik
Zdroj: TV Prima
Sdílej článek:

Nova a Markíza chystají Talentmanii, Prima s JOJkou licenční, celosvětově známou reality show Česko Slovensko má talent. Talentmanie je původní projekt Markízy a jejich záměr je jasný: Navázat na mimořádně úspěšnou, povedenou podzimní Česko Slovenskou SuperStar. Napřed chtěly Nova a Markíza koupit licenci celosvětově známé show, jenže tu jim před nosem vyfoukla Prima. Tak se pustily do vlastního projektu. Mezi oběma soutěžemi není valný rozdíl, obě jsou to takové SuperStar bez věkového omezení, kde se kromě zpěvu mohou prezentovat i jakékoliv jiné špumprnágle. Navíc obě vypuknou na podzim, kdy přesně, to televize tají ve snaze zdrtit konkurenci. Ale co divák? Vydělá na tomhle konkurenčním boji? My se obáváme, že přesně naopak!

Celá situace velmi připomíná podzim 2005, jenže v obráceném gardu. Tehdy Nova zakoupila celosvětově známou a úspěšnou reality show Big Brother a dělala si velké naděje na monstrózní úspěch v Česku. Jenže Prima, která se spokojila s maďarskou licencí, ji předběhla - spustila své VyVolené už v srpnu, vytáhla ze zapomnění moderátorku Pergnerovou, jež zazářila, a kompletně zbláznila celou republiku. Na nováckého Big Brothera se pak už nikdo nedíval… To byl na dlouhou dobu jediný, zato výrazný úspěch Primy, která se pokoušela i s druhou a třetí řadou VyVolených opět zabodovat, publikum už bylo ale přesycené a kýžený úspěch se nedostavil. Pak Prima na další čtyři roky upadla do letargie a klidně se spokojila s pozicí dvojky na trhu. To už ale, zdá se, neplatí…

Vzduchem létají miliony

Píšeme jaro 2010 a v největších komerčních televizích řinčí zbraně. Přesněji miliony na honorářích, za které obě telky lovily osobnosti do porty a moderátory. A nešlo o malé peníze! TV Prima chtěla mocí mermo Leoše Mareše, tak plácla na stůl dvacet mega! Když jsme s Leošem osobně mluvili, naznačoval to, my ale měli za to, že si dělá legraci. Nedělal. Přesto nakonec zůstal věrný své domovské Nově. Ta odmítá zveřejnit, za kolik Leoše pro tento projekt koupila, je ale nabíledni, že musela alespoň trochu srovnat nabídku konkurence… Navíc prý přihodila do placu několikaletý exkluzivní kontrakt.

Nova: Banášová, Habera, Troška, Šeredová plus moderátor Mareš

Kdo tedy bude proti sobě na podzim stát? TV Nova pořádá ve čtvrtek magaluxusní tiskovku v Bratislavě (přílet české delegace najatým letadlem, pak přesup do hummerů, následně červený koberec!), kde oficiálně sdělí, co my už víme. V portě Talentmanie zasedne osvědčená parta ze SuperStar, výtečná slovenská moderátorka Adela Banášová, zpěvák a kat soutěžících Palo Habera, za Čechy pak režisér Zdeněk Troška a topmodelka Alena Šeredová, pro něž to bude porotcovská premiéra. Moderovat bude Leoš Mareš ve dvojici s někým, koho Nova chystá jako překvapení. Upřímně, netušíme o koho by mohlo jít. Že by Pergnerová, která na Nově už moderovala Anděly? Ještě dodáme, že režisérem celé show bude Slovák Peter Nunez, který si vysloužil ostruhy na Česko Slovenské SuperStar.


Prima: Kraus, Bílá a Slávik


Společný projekt Primy a JOJky Česko Slovensko má talent zatím oznámil pouze porotu. Ta je ale Talenty na obou stranách bývalé společné republiky budou hledat zpěvačka a několikanásobná Zlatá slavice Lucie Bílá, herec a moderátor Jan Kraus a producent a manažer Jaroslav Slávik, který je známý hlavně v prostředí hudebního byznysu a jeho velkých hvězd. Tento 35letý producent, manažer a původní profesí scenárista posledních deset let působil v zahraničí jako úspěšný hudební producent. Ve věku 21 let se stal nejmladším výkonným ředitelem slovenské pobočky gramofonové společnosti EMI. Hned o dva roky později přivedl EMI na Slovensku k historicky nejúspěšnějšímu hospodářskému výsledku s tržním podílem 25 procent. Loni stál u zrodu agentury TATA, která zajišťuje servis pro umělce, jako jsou Simply Red, Arash, Bob Sinclair, Marilyn Manson, Anastacia, Shaggy a další. To jeho zásluhou bude součástí odměny vítěze soutěže i angažmá v Las Vegas. A peníze? Blesk uvádí (a jeho informace se zatím ukazují jako přesné), že se pohybují v řádech milionů… Kdo bude moderovat, ale Prima zatím úzkostlivě tají.

A vítězové, kolik dostanou?


Vítěz Talentmanie na Nově získá velmi lákavou odměnu ve výši 150 000 eur, tedy téměř 4 000 000 Kč. Zatímco Česko Slovensko má talent nabízí jako výhru 100 tisíc eur (přibližně 2,5 milionu korun), k tomu ale už zmíněné angažmá v americkém Las Vegas.

Bude zajímavé sledovat, jestli se obě soutěže nakonec nezvrhnou v další SuperStar, byť soutěžící mohou předvádět výkony v různých kategoriích, mezi nimiž je zpěv jen jednou z mnoha disciplín. Na příklad Talentmanie nabízí tyto možnosti: Děti (různé žánry, podmínka 0-14 let), Tanec (jednotlivci i skupiny), Cirkus (akrobacie, show se zvířaty, kouzelníci, žonglování), Comedy (stand up comedy, divadelní skeče, vtipná recitace), Zpěv (sólový), Zpěv (skupina, sbor), Hudební nástroje a Jiné (nezařaditelné, ale výjimečné vystoupení, které nepatří do žádné z předcházejících kategorií). Do konkurenční show se, jak píše TV Prima na svých stránkách, může přihlásit skutečně každý, kdo je přesvědčený, že má výjimečný talent. Na cokoliv. Vítězi se již stal například břichomluvec Terry Fator nebo amatérská taneční skupina Diversity, ve které tančí nejen dospělí, ale také malé děti. Velký úspěch zaznamenávají i domácí mazlíčci. Velkou Británii v roce 2008 nadchla Kate a její border kolie Gin. Got Talent (jak se soutěž jmenuje ve světě) právě ve Velké Británii katapultoval do světa v roce 2009 nezaměstnanou venkovanku Susan Boyle, jejíž zpěv ve finále sledovalo celkem 18,3 milionu diváků. Video s jejím famózním zpěvem obletělo doslova celý svět. Věk, pohlaví, vzhled, výška, váha – nic takového v této soutěži nemusí hrát hlavní roli a být tím stěžejním kritériem. Tím je jedině – talent!

Prima též už zveřejnila, že Česko Slovensko má talent uvidí diváci obou televizí od září každou neděli večer. Nova den, kdy hodlá Talentmanii vysílat, zatím nesdělila…

A co televizní divák, co z toho bude mít on?


To je ta otázka, která nás napadá jako první, byť jsme ji zařadili na konec. Bude mít na výběr a nakonec se k jedné z obou soutěží přikloní. Těžko říci, která to bude. Pro Primu hovoří už jeden takový úspěšný projekt, VyVolení, kdy Novu naprosto zválcovala, což tehdy nečekal vůbec nikdo. Pro Novu zase výtečný, sehraný tým z Česko Slovenské SuperStar, který už jednou předvedl, co dovede. Jedno je jisté, televize se budou štengrovat a na penězích se, vzdor krizi, šetřit rozhodně nebude!

A to je právě to! Finance, které spolknou obě soutěže, jež se budou navzájem pokoušet zničit, budou chybět jinde. Už teď naše vážené televize na diváka spokojeně kašlou a jako svěží novinky mu předkládají pět let staré zahraniční filmy a ještě mnohem starší seriály, o vlastní výrobě ani nemluvě. Není žádným tajemstvím, že původní české komerční seriály jsou dělané na koleně a za pár švestek. Možná nakonec alespoň ty mladší věkové skupiny diváků odzívají obě show a vrátí se ke svému internetu, kde si budou i nadále stahovat žhavé novinky, filmy i seriály, které právě ve světě frčí, a naše telky je zařadí do vysílání až na svatého Dyndy! A kdo by se jim divil, že…

(zdroj: bulvar.cz)

Sdílej článek:

Doporučené články

Partnerské horoskopy

Přehled partnerských vztahů